MojAndroid

V priebehu tohto roka je očakávané predstavenie novej generácie Google smartfónov zo série Pixel. Tieto zariadenia sa počas evolúcie generácie po generácii vyvíjali najmä vo vnútri a ich vonkajší vzhľad ostal veľmi podobný, nanajvýš sme sa dočkali zopár menej radikálnych kozmetických úprav. Nový rad Google Pixel 4 podľa najnovších informácií dá zbohom klasickým veľkým výrezom.

Samé vítané zmeny

Na sociálnej sieti Twitter sa rozšírili koncepty používateľov o tom, ako by mohol vyzerať pripravovaný telefón. Návrhári sa inšpirovali nákresom modelu, ktorý môžete vidieť nižšie.

Podľa obrázka je jasné, že bezpečnostný prvok v podobe skenera odtlačkov prstov je umiestnený priamo pod displejom. Upozorňujeme, že zatiaľ sa nejedná o oficiálne úniky, ale len o návrhy vzhľadu telefónu podľa známych informácií o tomto modeli. Mnohých bez pochýb poteší zbavenie sa obrovského výrezu z Google Pixel 3 XL. “Notch” bude nahradený “dierou” v displeji. Tieto zobrazovače sú vyrábané práve spoločnosťou Samsung, a tým pádom je možné, že displej bude vyrobený práve touto firmou. Dočkať by sme sa tak mohli skutočne skvelého Infinity-O zobrazovača s minimálnymi rámčekmi.

Na obrázkoch môžeme vidieť dva varianty telefónov, a to s jednou prednou kamerou (Pixel 4) a s dvojicou predných kamier (Pixel 4 XL). Okrem výraznejších zmien na predných stranách zariadení sa zadok zariadenia nijak podstatne naoko nezmenil. Všimnúť si však môžeme prvýkrát použitého duálneho fotoaparátu v sérii Google Pixel. Duálnym fotoaparátom by mal disponovať väčší “XL” variant.

Páčil by sa vám Google Pixel 4 s takýmto vzhľadom? Ktorá generácia Google Pixelov sa podľa vášho názoru najviac podarila po stránke dizajnu?

Ďalšie články k téme “Pixel”:

Náš tip
Google Pixel 3 Lite XL sa objavil v Geekbench s 3 GB RAM
Náš tip
Smartfóny zo série Google Pixel 3 trpia chybou mikrofónu počas hovorov
Náš tip
Google možno bude dávať do Pixelov svoje vlastné čipsety
 • FILO

  NOPE, Samsung svoj Infinity-O OLED Displej nikomu nedodá. Nechá si ho pre seba. Keby tak nebolo tak by Infinity-O OLED mal Oneplus7, Huawei P30 a ďalší. Pixely 4ky môžu mať dieru ale iba v LCD Displeji. (Honor View 20)

  • Tomáš Kanálik

   Minulé generácie Pixelov disponovali AMOLED displejmi. Preto berieme do úvahy, že tieto s dierou v displeji by mohli byť taktiež typu OLED :)

 • stanleyjr

  este ze to je len neoficialny navrh…

 • hipisko

  jo mohli by zmensit baterku vsak 3000mah je uz dost vela, nove technologie su efektivne a absolutne nezeru baterku a tak 1500mah je super a 2mm sirka so zaoblenym displejom.

+