MojAndroid

Google Pixel 4 je referenčným smartfónom amerického giganta a ukážkou toho, ako by mal vyzerať klasický Android smartfón. Pixely sú dlhodobo známe skvelou softvérovou podporou a tiež kvalitnými fotoaparátmi. Pixel 4 nie je výnimkou.

Parametre fotoaparátu:

Hlavný snímač 12,2 MP, f/1.7, PDAF, OIS
Teleobjektív 16 MP, f/2.4, PDAF, OIS, 2x optické priblíženie
Ultra-širokouhlý objekív
Selfie fotoaparát 8 MP, f/2.0
Video 4K@30fps, 1080p@60fps

Google Pixel 4 – fotoaplikácia

Prostredie fotoaparátu je veľmi jednoduché a funkčné. Potiahnutím prsta zľava doprava sa dostanem do rýchleho menu, odkiaľ môžem zapnúť LED blesk, zmeniť pomer strán (4:3 alebo 16:9) či aktivovať časovač. Vpravo mám zase všetky dostupné režimy, medzi ktorými prepínam posunom prsta.

Po ťuknutí na konkrétny bod sa hneď zobrazia dva posúvače. Jedným si doladím expozíciu, druhým dynamický rozsah. Tiež mám možnosť zamknúť expozíciu spolu so zaostrením.

 

Google Pixel 4 – kvalita fotografií

Fotografie aktuálneho Pixelu patria medzi to najlepšie, čo je možné na trhu smartfónov nájsť. Jediným vážnejším nedostatkom je absencia ultra-širokouhlého objektívu. Ten bol nahradený teleobjektívom. Fotky za pekného slnečného počasia ponúknu dostatok detailov, výborný dynamický rozsah a ostrosť po celej ploche.

V noci je zase výborný špeciálny nočný režim (Night Sight), ktorý dokáže urobiť doslova zázraky. Nočné fotografie sú prirodzené, nemajú červenkastý nádych, ponúknu dostatok detailov a konkurenciu hľadajú len ťažko.

K dispozícii je portrétový režim, ktorý funguje veľmi dobre. Dokáže pekne oddeliť objekt, ktorý má byť zaostrený od toho, ktorý má byť rozmazaný. Stopercentné to síce nie je, no nesprávnych odhadov je minimálny počet.

Pochváľte sa vašimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

 

Nie ste majiteľom smartfónu Google Pixel 4? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

Náš tip
Ktorý fotí lepšie? Porovnali sme Google Pixel 4 a OnePlus 8 Pro
1.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+