MojAndroid

Už niekoľko týždňov prúdia médiami špekulácie o predstavení lacnejších smartfónov Google Pixel, ktoré budú parametrami spadať do strednej triedy. Spoločnosť Google by ich mala predstaviť už o mesiac na tohtoročnom kongrese Google I/O 2019 v San Franciscu. Pôvodne sa mali podľa špekulácií nazývať Google Pixel 3 Lite a Pixel 3 XL Lite, ale finálny názov má byť nakoniec Google Pixel 3a a Pixel 3a XL. Medzitým sa objavila aj väčšina technických parametrov, ktoré majú novinky mať. Tento týždeň sa na sociálnych sieťach objavili nové rendery, ktoré nám niektoré zo špecifikácií potvrdzujú. S jedným renderom prišiel aj populárny leaker Evan Blass na svojom twitter účte.

Veľké rámčeky a 3,5 mm jack

Zariadenia majú na ploche zobrazený dátum 7. mája, čo by malo indikovať dátum ich predstavenia verejnosti. V rovnakom dátume totiž začína aj kongres Google I/O 2019. Ďalej môžeme vidieť dve rozdielne uhlopriečky. V prípade Google Pixel 3a by mala byť 5,6 palcov a pri Google Pixel 3a XL 6 palcov. Veľký odpor budú určite vyvolávať obrovské rámčeky nad aj pod displejom obsahujúce stereo reproduktory. Na spodnej strane sa USB-C konektor a na hornej prekvapivo 3,5 mm jack. Na pravej power tlačítko a na ľavej klasické tlačítka pre ovládanie hlasitosti. Zadná strana odhaľuje fotoaparát s jedným snímačom a snímač odtlačkov prstov.

Dostatočný výkon a minuloročný Android 9.0 Pie

Smartfóny by mali ponúknuť buď procesor Qualcomm Snapdragon 670 alebo Snapdragon 710 a 4 GB RAM. Nemala by chýbať podpora eSIM a bezpečnostného čipu Titan M. Či smartfóny ponúknu bezdrôtové nabíjanie alebo vodeodolnosť ako výkonnejšie Pixely je otázne, ale skôr nepravdepodobné. Nemôžeme asi ani počítať s novým systém Android Q, ktorý v čase predstavenia určite nebude v stabilnej podobe. Viac sa dozvieme 7. mája.

26.4.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+