MojAndroid

Začiatok nového mesiaca v Android svete znamená, že Google vydáva nový bezpečnostný update, ktorý sa pomaly začne šíriť do niekoľkých zariadení. Ako prvé sú však spravidla práve Pixely a najnovší rad Google Pixel 3 dostáva už tento update spolu s opravami zvuku v nahrávaných videách.

Nový security patch + audio opravy pre Pixel 3

Factory Images a OTA images už sú dostupné na stiahnutie pre modely Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel, Pixel XL a Pixel C. Staršie smartfóny Nexus 6P a Nexus 5X tento bezpečnostný update už žiaľ nedostali a je dosť možné, že to bol posledný update zo strany Google. Uspokojujúci však je fakt, že komunita je schopná aktualizovať softvér týchto zariadení neoficiálnou cestou pomocou Custom ROM.

Nová januárová bezpečnostná záplata (01.01.2019) prináša opravy zraniteľných miest vo frameworku a samotnom systéme. Záplata pripadajúca na dátum 05.01.2019 prináša ďalšie opravy v týchto sekciách systému a opravy pre NVIDIA komponenty a Qualcomm komponenty. To znamená, že tento update sa vás dotýka najmä ak máte zariadenie s procesorom Qualcomm Snapdragon. Čo sa týka istých “audio fixes”, jedná sa o vylepšenie kvality zvuku v nahrávaných videách na smartfónoch Google Pixel 3 a Google Pixel 3 XL.

Ďalšie články k téme Google:

Náš tip
Toto je 20 výrobcov, ktorých smartfóny sú aktualizované najčastejšie
Náš tip
Android Q možno prinesie tmavú tému pre celý systém, dostane ju aj Google Chrome
Náš tip
Fuchsia OS bude podporovať aplikácie z OS Android
9.1.2019
Zdroj: PhoneDog
 • disq

  Nová januárová bezpečnostná záplata (01.01.2018) – je 2019

  • Miro

   Ďakujeme za postreh, opravíme :)

  • Tomáš Kanálik

   Áno, jasné, ospravedlňujem sa, s novým rokom prišli aj tieto preklepy :)

+