MojAndroid

Každá spoločnosť na trhu musí mať istú zodpovednosť za svoje produkty, a v prípade problémov nesmie zaváhať. Najmä pokiaľ ide o klientov s chybným zariadením. Štandardom je oprava pokazenej časti prístroja, jeho kompletná výmena, či v konečnom dôsledku vrátenie peňazí.

Neúspešný začiatok, šokujúci priebeh

Používateľ smartfónu Google Pixel 3 si na fórach služby Reddit sťažoval na problém s telefónom, dúfajúc že vzbudí pozornosť aj u samotného Google. Chybný, biely kus poslal výrobcovi naspäť, so žiadosťou o vrátenie kúpnej sumy, zároveň si aj hneď na to objednal ďalší telefón, tentokrát už vo farbe “Not Pink”. Namiesto $980 sa však pán dočkal iba $80. Americký gigant si samozrejme opäť povšimol používateľovu nespokojnosť, a nejakým nedorozumením mu poslal 10 smartfónov Google Pixel 3 v prevedení “Not Pink”.

Nechali by ste si všetky smartfóny, alebo by ste ich čestne vrátili?

Google teraz nemá právo prinútiť predtým nespokojného pána, aby im poslal tieto zariadenia naspäť. Používateľ si ich však nehodlá nechať, a snaží sa ich poslať naspäť výrobcovi. Pokiaľ mu Google na jeho správy neodpovie, údajne smartfóny predá, a tak si zdesaťnásobí peňažnú sumu, ktorú mu je Google dlžný. Predsa je to chyba zo strany výrobcu, že sa mu rozhodol poslať balík v hodnote $9,000.

O deň na to mu spoločnosť Google odpísala na samotnom Reddite. Používateľ sa vrátenia peňazí dočkal a stále plánuje poslať tieto smartfóny naspäť. Pravdepodobne si jeden kus aj nechá, pretože si ho sám predsa objednal. Ako môžete vidieť, aj tak obrovským firmám, ako je Google, sa dejú až priam tragikomické situácie, aj keď to nevídame na dennej báze.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Google Pixel 3 urobí automatický selfie snímku, keď niekoho pobozkáte alebo sa usmejete

Náš tip
Google vydal aprílový update. Modely Google Pixel 3 sa dočkajú troch opráv

Náš tip
Lacnejšie Pixely ponesú názov „Pixel 3a“ a „Pixel 3a XL“

22.4.2019
Zdroj: 9to5google.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+