MojAndroid

Spoločnosť Google minulý rok u svojich vlajkových smartfónov Google Pixel 3 a Pixel 3 XL vyzdvihovala pokročilé formy umelej inteligencie(AI), ktoré pomáhajú používateľovi smartfónu pri viacerých situáciach. Niektoré prvky umelej inteligencie boli aj súčasťou fotoaparátu. A teraz u smartfónu Google Pixel 3 spoločnosť oficiálne uvádza dávnejšie avizovaný Photobooth mód, ktorý slúži k vytvoreniu selfie snímok fotoaparátom bez nutnosti stlačenia spúšte.

Vďaka umelej inteligencii začne smartfón so zaostrovaním, keď sú naňho upriamené pohľady. V momente, keď sa osoba usmeje alebo pobozká inú osobu, fotoaparát automatický vytvorí snímku. Ideálne riešenie pre zamilované páry, ktoré chcú zamilovanú momentku a nechcú sa pritom zdržovať manipuláciou s aplikáciou fotoaparátu. Pre trénovanie umelej inteligencie pri tejto funkcii využil Google variáciu Image Content Model (ICM), ktorý je súčasťou smart wi-fi kamery Google Clips. Pokiaľ máte Google Pixel 3, tak pre vyskúšanie Photobooth módu stačí ísť v aplikácii Fotoaparátu do položky Viac (More), kde funkciu nájdete a následne stlačíte hviezdičkou označenú spúšť fotoaparátu. Pokiaľ budú vaše očí smerovať smerom k fotoaparátu, nebudete sa hýbať, ani hovoriť a usmejete sa, tak Google Pixel 3 automatický vytvorí vašu fotografiu.

Náš tip
Google Wing: Donáška autonómnym dronom už oficiálne spustená v Austrálii

 

20.4.2019
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+