MojAndroid

Prvý mesiac roku 2022 oficiálne skončil a s ním aj jedna špeciálna výhoda pre používateľov modelov Pixel 3 a 3 XL. Google pri vydaní týchto zariadení v roku 2018 sľúbil, že nasledujúce tri roky ich majitelia dostanú možnosť zálohovať fotky v Google Fotkách v pôvodnej kvalite zadarmo. Ako informuje portál 9to5Google, táto ponuka nadobro vypršala 31. januára 2022.

Google Pixel 3
Google Pixel 3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Rozhodnutie prichádza krátko po tom, čo Google ukončil softvérovú podporu týchto smartfónov. Tri roky bezpečnostných aktualizácií je už dnes v porovnaní s konkurenciou pomerne málo, no pri oznámení tejto novinky spoločnosť uviedla, že podľa nej aj takáto dĺžka softvérovej podpory používateľom poskytuje skvelý zážitok z používania zariadenia. Spolu trojročným neobmedzeným úložiskom v Google Fotkách to naznačuje, že podľa Googlu je ideálne prejsť na novší model každé tri roky.

Majitelia modelov zo série Pixel 3 majú aj naďalej možnosť neobmedzene zálohovať fotky v režime „Šetrič úložiska“. Pri ukladaní fotiek v pôvodnej kvalite je odteraz zadarmo k dispozícii len 15 GB úložiska, na ktoré má nárok každý používateľ služieb od Googlu.

Google počas uplynulých rokov výrazne obmedzil rozdávanie bezplatného úložiska

Bezplatné neobmedzené zálohy bola jedinečná výhoda pre majiteľov prvých Pixelov. Google s tradíciou začal hneď pri vydaní Google Pixelu. Jeho používatelia dostali neobmedzené úložisko v Google Fotkách navždy. O rok neskôr, pri predstavení modelu Pixel 2, spoločnosť túto akciu obmedzila už len na tri roky bezplatného zálohovania v pôvodnej kvalite. V nasledujúcich rokoch od tradície pomaly začala upúšťať. Majitelia najnovších modelov Pixel 6 a Pixel 6 Pro už nárok na bezplatné úložisko nemajú vôbec.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V roku 2021 spoločnosť taktiež ukončila neobmedzené zálohovanie v režime „Šetrič úložiska“ pre všetkých používateľov Google Fotiek. Každému z nich ponechala len 15 GB bezplatného úložiska. Ako dôvod uviedla „rastúci dopyt po úložisku“.

Náš tip
Android Auto: Tieto aplikácie by vám určite nemali chýbať

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+