MojAndroid

Uvedenie nových vlajkových smartfónov sa málokedy zaobíde bez problémov. Stáva sa, že po uvedení do predaja začnú zákazníci hlásiť menšie alebo väčšie chyby. Často ide o neduhy displeja, fotoaparátu, konštrukčné vady, ale aj problémy s batériou alebo vadou nabíjania. Veľakrát sa problém týka len malej várky stoviek kusov. Občas postačí k oprave aktualizácia softvéru a inokedy je nutná výmena zariadenia. Jedinou výnimkou bol prípad Samsungu Galaxy Note 7 v roku 2016, keď sa kvôli potenciálne explodujúcej batérii musel produkt kompletne stiahnuť z trhu. To snáď nebude prípad novinky Google Pixel 3, ktorej noví majitelia hlásia na internete závažný problém.

Na Reddite, Twitteri, YouTube a Google fóre k produktu sa objavili hlásenia o výraznom prehrievaní smartfónu Google Pixel 3 pri jeho nabíjaní. Malo by sa tak diať ako pri klasickom nabíjaní, tak pri bezdrôtovom nabíjaní (Qi). Na prehrievanie upozorňuje aj samotný systém telefónu v notifikačnej lište. Počas prehrievania sú spomalené a limitované funkcie samotného telefónu. V prípade dlhodobejšieho prehrievania sa Google Pixel 3 nakoniec vypne, aby nedošlo k poškodeniu batérie a ďalších súčasti smartfónu. Samotný Google sa zatiaľ nevyjadril, či sa pokúsi problém vyriešiť aktualizáciou softvéru alebo výmenou zariadení.

Náš tip
Google potvrdil, že Dark Mode zlepšuje výdrž batérie
14.11.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+