MojAndroid

Na internete sa objavujú nové a nové videá, ktoré ukazujú silné a slabé stránky najnovšieho Pixelu od spoločnosti Google. Smartfón sa ihneď po uvedení mal stať najlepším Androidom a priamou konkurenciou zariadeniam od Applu, no vyzerá to tak, že si so sebou priniesol aj celkom nepríjemný problém. V testoch rýchlosti výrazne zaostáva za modelmi, ktoré disponujú podobnou hardvérovou výbavou. Hlavným problémom je RAM.

Sú 4 GB RAM dostatočné?

V roku 2018 by sme očakávali, že zariadenie, ktoré patrí medzi najdrahšie na trhu, ponúkne omnoho väčšiu porciu operačnej pamäte, akou sú 4 GB. 4 GB RAM obsahujú už aj niektoré smartfóny s cenou ledva 200 €. Povedali by ste si – veď Google predsa vie, čo robí. 4 GB musia stačiť. Vyzerá to tak, že nestačia. Problém možno nie je v samotnej kapacite operačnej pamäte, ale pravdepodobne sa chyba stala niekde v jej správe. Nie je možné, aby zariadenie prestalo prehrávať hudbu z dôvodu spustenia napríklad fotoaparátu. Bohužiaľ, realita je taká, že Pixel 3 samovoľne zatvára aplikácie na pozadí. Nechá tam bežať možno jednu – dve. Nehovoríme tu však o nejakých náročných aplikáciách, ale z operačnej pamäte maže aj tie najzákladnejšie.

Týka sa to viacerých zariadení, no nie všetkých

Tento problém sa netýka len jedného kusu, zápasia s ním takmer všetky zariadenia. Na internete sa objavujú nové a nové videá, ktoré len potvrdzujú to, čo píšeme vyššie. Pixel 3 má problém aj s tými najzákladnejšími aplikáciami a na pozadí nenechá bežať takmer nič. Lepšie sú na tom dokonca aj smartfóny, ktoré disponujú menšou operačnou pamäťou. Aj tie dokážu na pozadí nechať bežať väčšie množstvo aplikácií. Vyzerá to tak, že niektoré Pixely fungujú správne. Na videu nižšie je vidieť, že s udržaním aplikácií v RAM-ke tento Pixel 3 problém nemá.

Pravdepodobne s tým súvisia aj iné problémy

V porovnaniach s ostatnými vlajkovými loďami nový Pixel 3 výrazne zaostáva. Tie najlepšie, ako napríklad OnePlus 6, dokážu na pozadí nechať bežať aj viacero náročných hier a k nim množstvo iných aplikácií, Pixel to jednoducho nedokáže. Tento problém pravdepodobne súvisí aj so sťažnosťami niektorých používateľov ohľadom toho, že zariadenie nedokáže spoľahlivo uložiť fotografie. Pokiaľ aplikáciu zatvoríte pred tým, než sa fotografia uloží, pravdepodobne o ňu prídete, pretože Pixel jednoducho ukončí aplikáciu bežiacu na pozadí. Uvidíme, ako sa k tejto veci postaví spoločnosť Google a či vydá nejakú softvérovú aktualizáciu, ktorá by tento problém dokázala odstrániť.

Náš tip
Google Pixel 3 vs Pixel 2: Porovnanie generácií | TABUĽKA
  • kubina

    Akože problem to nie je velký…stalo sa to aj iným hráčom, ja si napríklad spomínam na Oneplus 3, ktorý tiež dokázal udržať max cca 8 aplikácií. Behom dvoch týždňov bol vonku update.
    Problem je to pretože je to hanba: “Optimalizovaný” android má takéto problémy?? Čože? Google nemá vôbec šťastný rok, neviem koho tam teraz posadili (hlava HW developmentu), ale robia rad nešťastných rozhodnutí a, ak to takto pojde ďalej bude Pixel 3 moje posledné #madebygoogle zariadenie.

  • Ja na S8 nemám problém dostať sa zo 4GB RAM na 10-15 aplikácií, takže to by bola hanba keby to neopravia.

+