MojAndroid

Spoločnosť Google sa po predstavení tohtoročných vlajkových lodí Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL chválila ich pokročilou stabilizáciou pri nahrávaní videa a pokrokom, ktorý v tejto oblasti urobil. Na nasledujúcich videách sa môžete presvedčiť, aký je to veľký skok oproti konkurencii.

Na videu hore môžte vidieť výsledok nahrávania videa bez stabilizácie a s optickou a elektronickou stabilizáciou na tej istej motorke. Optická stabilizácia je prítomná aj v iných telefónoch ale podobné výsledky z nich nedostanete. Za takto kvalitne stabilizovaním obrazom stojí umelá inteligencia (AI). Tá najprv získava dáta z gyroskopu a optickej stabilizácie, ktoré behom pár milisekúnd vyhodnotí pomocou algoritmu nazývaného Lookahead motion filtering.

Vďaka nemu dokáže presnejšie predpovedať, ktorým smerom budú vedené otrasy. Výsledok sa následne aplikuje na snímané video. Video potom skoro vôbec nie je rozostrené, nevlní sa a hlavne sa nechveje ako vidieť na ďalšom videu pri skákaní v piesočných dunách.

Stabilizácia funguje rovnako kvalitne aj pri najvyššom 4K rozlíšení, ktoré je dnes štandardom pri high end telefónoch.

zdroj: GoogleBlog

20.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+