MojAndroid

V reakcii na nedávne problémy novej vlajkovej lode Pixel 2 XL vydáva spoločnosť Google update, ktorý by ich mal aspoň čiastočne vyriešiť.

Po predstavení tohtoročných vlajkových lodí Google Pixel 2 a Pixel 2 XL nenechali prvé problémy s týmto hardwarom dlho čakať. Zatiaľ, čo prvý z nich postihli problémy s kvalitou spracovania a vydávanie podivných zvukov, u druhého došlo k známemu vypaľovaniu displeja v oblasti navigačnej lišty.

To nie je až tak ojedinelé u AMOLED displejov, ale zväčša sa taký problém objaví až po dvoch rokoch používania a nie po dvoch týždňoch. Google teraz vydal update, ktorý okrem novembrovej bezpečnostnej záplaty rieši aj tento problém viacerými spôsobmi. Prvým je nové nastavenie profilov displeja, respektíve ich farebného podania. Momentálne si môže používateľ vybrať z troch:

  • boosted (zosilnený)
  • natural (prirodzený)
  • saturated (farebne presýtený)

Druhým je mierne zníženie maximálnej svetelnosti displeja. Tretím spôsobom je to, že navigačná lišta pri neaktivite trochu zbledne. Tieto funkcie dostáva aj menší Pixel 2, aj keď sa ho problém ho netýka. Čo je dôležitejšie, bolo uňho napravené vydávanie podivných zvukov, ktoré vydával NFC čip. Ďalšie riešenia vypaľovania by sa mali objaviť v decembrovom update.

zdroj: AndroidCentral

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+