Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:
- Časť 1: Balenie, Konštrukcia a skener odtlačkov
- Časť 2: Displej, Výkon a pamäť
- Časť 3: Systém a Mutlimédiá
- Časť 4: Konektivita a Fotoaparát
- Časť 5: Batéria a Záverečné hodnotenie
Batéria: Najväčšia slabina
Pri kapacite batérie 2700 mAh je zrejme každému jasné, že Google Pixel 2 nebude rekordérom vo výdrži. Menší displej by ale mohol pomôcť, no v tomto prípade to tak nie je. Výdrž telefónu na jedno nabitie je podpriemerná, no pomáha aspoň rýchle nabíjanie.
Dobrou správou je aspoň to, že zakaždým sme s telefónom vydržali fungovať aspoň jeden celý deň, aj keď sme ho veľmi nepreťažovali. V priemere sme pri bežnom dni, ktorý predstavuje asi 2-2 a pol hodiny zapnutého displeja, 5 telefonátov, využívanie sociálnych sietí, komunikačných nástrojov, fotoaparátu a ďalšie základné činnosti. Na konci dňa sme nikdy nemali cez 50 %, väčšinou sme sa pohybovali na úrovni od 20 do 40 %, takže ani náhodou neprichádzalo do úvahy niekoľkodenné používanie.
Problémy s batériou môže z časti vyriešiť aj režim šetrenia batérie, no my sme ho nepoužívali. Oveľa viac sme ocenili rýchlo nabíjanie s pribalenou nabíjačkou, ktorá telefón bez problémov nabije z 0 % na 100 % do hodiny a pol. Zaujímavosťou je, že hoci nejde o štandard Quick Charge alebo podobný, po pripojení telefónu Huawei Mate 10 Pro k nabíjačke od Google Pixel 2 sme tiež zaznamenali rýchle nabíjanie. Zdá sa teda, že rýchle nabíjanie od Google a Huawei si je veľmi podobné. Dôležité ale je, že funguje naozaj veľmi dobre, aj keď nabíjací adaptér v kombinácii s priloženou redukciou vytvorí naozaj obrovský objekt, ktorý za posteľ zrejme nestrčíte.
Google Pixel 2: Záverečné hodnotenie
Google už druhý rok po sebe ukazuje, že to s hardvérom vie. Poučil sa z niektorých svojich chýb a vylepšil aj to, čo sme si mysleli, že sa už zlepšiť nedá. Naplno sa ale prejavuje softvérová expertíza, ktorou Google disponuje. Či už v odladenosti systému, alebo aj vo fotoaparáte, ktorý je podľa nás jednoznačne najlepší na trhu.
Celkovo ide o výborný smartfón, ktorý vďaka modernému softvéru nie je určený iba pre technologických nadšencov, ale aj bežných používateľov. Tých najväčšmi zamrzia obrovské okraje okolo displeja, kde ani predné stereo reproduktory nedokážu odôvodniť veľkosť zariadenia, resp. veľkosť displeja. Google Pixel 2 XL je v tomto smere na tom lepšie, no zároveň je oveľa drahší. Google Pixel 2 kúpite u nás v neoficiálnej distribúcii za približne 800 EUR, čo na dnešné pomery nie je katastrofa. Stále sa pohybujeme na úrovni vlajkových lodí a za túto sumu dostanete skutočne vynikajúci telefón, ktorý je v niekoľkých smeroch najlepší na trhu. Zároveň sa ale nevyhol kompromisom, a tak bude iba na vás zvážiť, či je práve toto ten smartfón, ktorý by ste chceli v najbližšej dobe používať.
Google Pixel 2
![]() |
|
Plusy
+ Najlepší fotoaparát na trhu
+ Najplynulejší systém Android s rýchlymi aktualizáciami
+ Predné stereo reproduktory
Mínusy
– Lacno pôsobiaca konštrukcia
– Slabá výdrž batérie
– Veľmi zlý pomer plochy displeja k prednej strane
[taq_review]
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:
- Časť 1: Balenie, Konštrukcia a skener odtlačkov
- Časť 2: Displej, Výkon a pamäť
- Časť 3: Systém a Mutlimédiá
- Časť 4: Konektivita a Fotoaparát
- Časť 5: Batéria a Záverečné hodnotenie
Pingback: Android Go Launcher prichádza pre zariadenia s nízkou RAM – droeza.com()
Pingback: Google Pixel 2 prišiel o prémiovú softvérovú funkciu v Google Fotkách – Slovensko()