MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita a komunikácia: Plná výbava

V tomto smere si telefón nenachystal žiadne prekvapenia. K mobilným sieťam sa pripojíte aj pomocou LTE-A Cat15 s rýchlosťami do 800 Mbps. Nechýba štandardná podpora HSPA, GPRS a EDGE a tešiť sa môžete aj na kompletnú dávku LTE sietí. Hoci telefón ponúka iba jeden slot na nanoSIM kartu, nič ďalšie mu nechýba. USB-C port je so štandardom USB 3.1, Bluetooth je tu vo verzii 5.0, okrem GPS tu nájdeme aj A-GPS, GLONASS, BDS a GALILEO a samozrejmosťou je aj dvojkanálová Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac.

S pripojením na Google Pixel 2 sme nemali ani najmenšie problémy. Hovory boli hlasné a čisté, mobilné pripojenie aj Wi-Fi bolo tak kvalitné, ako sme pri vlajkových lodiach zvyknutí. Kvôli kovovej konštrukcii tu nenájdeme bezdrôtové nabíjanie, no to nám vôbec neprekážalo. Rovnako dobre fungovalo aj pripojenie k Bluetooth – tu oceníte funkciu systému Android Oreo, ktorá vám v stavovom riadku ukáže úroveň nabitia vášho pripojeného Bluetooth príslušenstva, čo je veľmi šikovné a praktické.

Fotoaparát: Ten najlepší na trhu

Je to naozaj veľmi zaujímavé, ale už druhý rok po sebe ponúka najlepší fotoaparát na trhu smartfón od Google. Kým vlani bola situácia pomerne vyrovnaná, tento rok vôbec nemusíme váhať a Pixel 2 môžeme bez okolkov označiť za najlepší fotomobil. A to aj napriek tomu, že ponúka iba jednu šošovku fotoaparátu a optiku, ktorá nie je úplne najlepšia na trhu.

Telefón disponuje 12,2MP snímačom s optikou so svetelnosťou f/1.8, 27mm ekvivalentom, snímačom veľkým 1/2,6″ a pixelmi veľkými 1,4 µm. Okrem toho tu nájdeme dual-pixel technológiu, optickú stabilizáciu v kombinácii s elektronickou, laserové zaostrovanie a duálny LED blesk. Na prvý pohľad solídna výbava, ktorá ale na papieri nijako nevytŕča z radu.

To, čo tento fotoaparát odlišuje od všetkých ostatných, je softvér. HDR+ technológia v novom Google Pixel 2 je jednoducho fantastická a umožní vám robiť fotografie, o ktorých ste si možno ani nemysleli, že ich dokážete spraviť telefónom. Ten totiž pri každej fotografií kombinuje viacero (až do 10) fotografií do jednej. Z každej vyberá tú najlepšiu časť – naplno tu funguje strojové učenie a umelá inteligencia. Výsledok ale stojí za to. Fantastický dynamický rozsah, pekné farby, výborná ostrosť a vynikajúce vyváženie expozície na celej fotografií sú vlastnosti, ktorými budú disponovať takmer všetky fotky zhotovené smartfónom Google Pixel 2.

Najväčšmi sa to pritom prejaví pri fotografiách v horšom osvetlení a v tme, čomu sme venovali samostatný článok. Nie raz sa nám stalo, že fotka v tme zachytila viac svetla ako sme my videli v realite. Okrem toho sú aj v tých najhorších podmienkach zachytené farby a rozumná úroveň detailov, aj keď šumu sa tu nevyhneme. S telefónom tak spravíte naozaj pekné snímky, a to všetko v automatickom režime. Oveľa viac ich tu totiž ani nenájdete. To ale nevadí, aj automatika spraví také snímky, aké žiaden iný smartfón na trhu.

Google toto všetko dosiahol práve softvérom. Zároveň si uvedomuje, že absolútna väčšina fotografií zo smartfónu sa zobrazuje na displejoch s uhlopriečkou do 6″, a tak si môže dovoliť napríklad agresívnejší šum za cenu zachytenia väčšieho množstva svetla. Na tlač to síce vhodné nie je, no na sociálne siete je to vždy lepšie, ako tmavá fotka s menším šumom.

Zlepšenie nastalo aj vo videu. To sa vlani nevyhlo kritike, najmä kvôli extrémne agresívnej stabilizácii. Tá sa nám až taká zlá nezdala, no tento rok evidujeme značné zlepšenie. Google kombinuje optickú a elektronickú stabilizáciu a výsledok je skutočne skvelý. Pokiaľ nenatáčate rýchlo sa pohybujúce objekty a nemusíte rýchlo hýbať rukou, výsledky sú skutočne skvelé. Stabilizácia dokáže vykompenzovať aj chôdzu či dokonca jazdu na motorke, s čím sa Google rád chváli. Samotné video je veľmi kvalitné – plné detailov a farieb a aj tu je vidieť fantastický dynamický rozsah, ktorý vám umožní zachytiť všetko tak, ako vidíte vy v realite a nemáte veľa tmavých, alebo naopak prepálených sekcií vo videu.

Ako sme už spomínali, aplikácia fotoaparátu je veľmi jednoduchá. Fotíte väčšinou v automatike, maximálne si môžete nastaviť panorámu či fotenie portrétu. Tu hrá znovu úlohu softvér – aj pri absencii duálnej kamery je telefón schopný imitovať efekt rozmazaného pozadia, a to dokonca oveľa lepšie, ako niektoré smartfóny s duálnou kamerou. Čo je ešte zaujímavejšie, tento efekt je možné aplikovať aj na 8MP prednú kameru a dosiahnuť tak aj pekné portrétové selfie. Medzi ostatnými režimami vyniknú AR nálepky – novinka v systéme Androdi 8.1 Oreo, ktorá využíva technológiu ARCore. Aktuálne najzaujímavejšie sú určite postavy zo Star Wars, ktoré môžete umiestniť do rozšírenej reality.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
21.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+