MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Niekedy je menej viac

Určite mnohí z vás zachytil množstvo kontroverzných správ, ktoré sa šírili zo zahraničia a hovorili o tom, že Google Pixel 2 XL ponúka naozaj veľmi zlý displej. Tlmené farby, drastický modrý nádych pri pozeraní na displej z uhla, rýchle vypaľovanie pixelov a ďalšie chyby mali za následok vlnu negatívnych recenzií, ktoré sa Google aspoň z časti snažil adresovať softvérovými aktualizáciami. Žiadne z týchto problémov sa však neprejavili na menšom Google Pixel 2, ktorý sa tak pre mnohých používateľov stal ešte lepšou voľbou.

Telefón ponúka 5″ Full HD AMOLED displej. Tomuto panelu naozaj nemáme veľmi čo vytknúť. Je dostatočne ostrý, ponúka veľmi pekné farby, ktoré nie sú prehnane sýte, ale zároveň sú sýtejšie ako na väčšine LCD displejov, má výborné pozorovacie uhly a aj veľmi dobrý maximálny jas. Ochranné sklo Gorilla Glass 5 ale neprilieha tesne k displeju, je tu minimálna medzera, ktorá ale spôsobuje vyšší lesk pri priamom dopade svetla. Nejde ale o žiaden dramatický efekt, displej je aj napriek tomu veľmi pekný a farebný.

Samozrejmosťou je nočný režim, ktorého intenzitu si môžete sami prispôsobiť. Bez problémov nám fungoval aj automatický jas, ktorý sme mali zapnutý počas celého testovania telefónu. Iba zriedkavo sa stalo, že sme manuálne nastavili vyšší jas telefónu, resp. nižší. Najmä v úplnej tme nám telefón stále ponúkal pomerne vysokú úroveň jasu, a to aj napriek tomu, že sa dokáže skutočne veľmi zatemniť a veľmi dobre sa tak s ním pracuje v úplnej tme. Okrem toho si v nastaveniach telefónu môžete vybrať jeden z troch režimov zobrazovania farieb – prirodzené, vylepšené a saturované. Prirodzené farby vyzerajú na tomto paneli stále veľmi dobre, no my sme používali režim s mierne vylepšenými, a teda sýtejšími farbami. Režim saturovaných farieb je skutočne extrémny a výrazne skreslí všetky farby, a tak sme sa mu radšej vyhýbali.

Výkon a pamäť: Špičkový hardvér, fantastická optimalizácia softvéru

Google nenechal nič na náhodu a aj svoj menší smartfón Google Pixel 2 vybavil výkonným hardvérom. Nechýba čip Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Vďaka tomu má telefón predpoklady pre to, aby zvládol absolútne všetky vaše požiadavky a zároveň má ešte dostatočnú rezervu. Môžeme potvrdiť, že smartfón fungoval skutočne extrémne rýchlo, otváranie aplikácií a prepínanie medzi nimi bolo expresné, ani raz telefón nezaváhal a naplnil všetky naše náročné požiadavky.

Okrem hardvéru to však pripisujeme aj vynikajúco odladenému softvéru. Niet sa čomu čudovať – veď je to telefón priamo od Google. Vďaka tomu je telefón nielen rýchly pri bežných činnostiach a výkonný pri náročných operáciách, ale tento výkon je aj extrémne konzistentný. To znamená, že ani pri náročných operáciách, rýchlych animáciách a prepínaní viacerých aplikácií sme nezaznamenali pokles snímok za sekundu (FPS). Telefón tak pôsobí ešte svižnejšie a plynulejšie ako ostatné vlajkové lode na trhu, ktoré sú síce rýchle a plynulé, no z času na čas sa pri nich objaví zaváhanie v podobe poklesu FPS pri niektorých animáciách. Samozrejme, ani Pixel 2 v tomto nie je bezchybný, no nechcené zaváhania boli oveľa sporadickejšie a menej viditeľné.

Google Pixel 2 je tak rozhodne vhodný aj pre tých najnáročnejších používateľov. Nemá síce slot na pamäťové karty, no 64, resp. 128 GB vnútornej pamäte je dostatočne veľa. Okrem toho, Google aj tento rok ponúka pre majiteľov Pixel smartfónov bezplatné neobmedzené ukladanie fotografií v aplikácii Fotky Google v plnom rozlíšení, takže pamäť telefónu môžete nechať voľnú pre iný obsah. Zároveň 4 GB RAM je viac než dosť aj pre plnohodnotný multitasking. Bez problémov sme nachádzali otvorených aj 20 a viac posledných aplikácií, takže v tomto smere nás Google Pixel 2 ešte aj pozitívne prekvapil.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
21.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+