MojAndroid

Tohtoročné vlajkové lode spoločnosti Google Pixel 2 a Pixel 2 XL postihli v poslednej dobe problémy a kritika zo strany používateľov. Veľa z nich pri Google Pixel 2 XL hlási prepálený displej. Pri Google Pixel 2 pre zmenu používatelia kritizujú vydávanie neštandardných zvukov. Spoločnosť sa teraz konečne vyjadrila k problémom.

Viceprezident produktového manažmentu Google Mario Queiroz reagoval na problémy priamo na fóre pre Google Pixely. Spoločnosť sa bude problémy snažiť vyriešiť v najnovších aktualizáciách systému. Kvôli vypaľovaniu displeja bude zmenené tieňovanie písma a zredukuje maximálny jas o nepostrehnuteľných 50 cd/m2 (nitov).

Pribudne možnosť novej kalibrácie displeja, ktorá zmení chladné ale realistické farby na viac živé a saturované ako ich poznáme z vlajkových lodí Samsung. Problém s netradičnými zvukmi podľa všetkého vydáva NFC čip a kým nebude jeho ovládač aktualizovaný, doporučuje spoločnosť jeho vypnutie. Ako reakciu na problémy Google zvýši jednoročnú záruku na dvojročnú, ktorá je u nás štandardom.

zdroj: Phandroid

28.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+