MojAndroid

S príchodom nového smartfónu Google Pixel 3 sa roztrhlo vrece s aktualizáciami pre jeho starších súrodencov. Len nedávno sme vám priniesli správy o tom, že je možné nainštalovať si apk súbor s novou aplikáciou fotoaparátu pre Pixely. Teraz však prichádza oficiálna aktualizácia.

Jednoduchšie a intuitívnejšie

Je dobre známe, že trend často určuje ten najsilnejší. Či už ide o dizajn, funkcie systému, alebo jeho samotný vzhľad, Apple a Samsung vedú a veľa z výrobcov sa prispôsobuje nastolenému jazyku dizajnu. A aj Google sa svojím spôsobom inšpiroval, keď tvoril vzhľad poslednej aplikácie fotoaparátu.

Vďaka tejto “inšpirácii” sa medzi jednotlivými režimami dá presúvať jednoduchým potiahnutím. Okrem toho že sa aktuálny mód ukazuje nad spúšťou, toho veľa od tejto aktualizácie nečakajte. Pribudla už iba skratka pre funkciu Google Lens, ktorá sa dá aktivovať podržaním hľadáčika.

Prostredia fotoaparátu si prešlo len dizajnovou zmenou, na nové funkcie si treba počkať
Prostredia fotoaparátu si prešlo len dizajnovou zmenou, na nové funkcie si treba počkať

To dôležité ešte len príde

Ak vás náhodou napriek tomu, že vlastníte Google Pixel 2, táto aktualizácia nezaujala alebo vám neprišla, smútiť nemusíte. V praxi totiž naozaj neprináša nič, čo stojí za výraznejšiu zmienku. Je tu však pár vecí, na ktoré by sa rozhodne mal tešiť každý majiteľ starších Pixelov.

Pixel 3 totiž zažiaril na verejnosti tým, že predstavil niekoľko softvérových noviniek, ako napríklad Top Shot. Ďalej je tu aj režim Night Sight, a práve tieto dva by mali byť súčasťou väčšej aktualizácie. Nevieme, kedy príde, no tešiť sa na ňu môžete už teraz, lebo je to naozaj len otázkou času.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Stiahnite si aplikáciu Google Camera z Google Pixel 3

Náš tip
Google Pixel 3 a 3 XL oficiálne: Nový hardvér, výrez v displeji a ešte lepší foťák

26.10.2018
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+