MojAndroid

Ak ste smartfónovým nadšencom, a zároveň vás baví sledovať “utrpenie” smartfónov, pravdepodobne ste už počuli o YouTuberovi JerryRigEverything. Je to muž, ktorý hrubo testuje zariadenia a podrobuje ich crash-testom rozličného druhu. Na konci však sledovateľ zisťuje, že tieto testy sú celkom cenné a konštruktívne (na druhej strane však aj dosť deštruktívne).

Plastové krytie zadnej strany nie je veľmi odolné

Ako môžete vidieť vo videu nižšie, jeho poslednou obeťou bol Google Pixel 2 a rozhodne sa s ním teda nemaznal. Začal nie veľmi jemným odstránením fólie z čisto nového zariadenia a crash-test mohol začať. Škrabanie do displeja vrtákom a orezávačom bol len začiatok, neskôr nechýbalo ani opaľovanie displeja plameňom zo zapaľovača.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Vecou, ktorá mu zjavne dosť ležala v žalúdku, pretože sa jej venoval naozaj dlho a podrobne, bol zadný kryt. Práve ten spochybňuje výdrž tohto zariadenia, pretože kovové unibody pokrýva “hybridné krytie”, ktoré je len jednoducho kus hrubej plastovej vrstvy, ktorá sa ľahko opotrebí. Taktiež pôsobí veľmi lacným dojmom. Pomocou rôznych ostrých nástrojov YouTuber veľmi ľahko zoškrabal túto vrstvu. V reálnom živote by zrejme tento smartfón po pár týždňoch nešetrnejšieho používania vyzeral veľmi opotrebene. Toto “krytie” veľmi silno pripomína to na zadnej strane LG G5, ktoré používatelia tiež veľmi kritizovali.

Po škrabaní do krytu prišlo aj na lámanie

Napokon, okrem iného, došlo aj na simulovanie pobytu telefónu napríklad vo veľmi úzkych džínsoch, či v zadnom vrecku. Táto skúška ohybu bola emulovaná hrubou silou. Tento test telefón už naozaj nevydržal, pretože celé šasi po boku prasklo. Zariadenie síce samo o sebe fungovalo, ale bolo naozaj krehké – v dôsledku čoho bude určite ohrozená aj vodeodolnosť.

Síce Google Pixel 2 nezískal miesto na “polici hanby” JerryRigEverything-a kvôli absolútnemu zlyhaniu, aj tak si nepočínal tak dobre, ako sa očakávalo. Navyše je zrejmé, že spomenutý plastový zadný kryt určite dosť ľudí pekne naštve.

Zdroj: AndroidAndMe

24.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+