MojAndroid

Aj vy máte na povale tonu starých fotografií a máte pocit hraničiaci s istotou, že ich už tak ľahko nepretriedite a nezdigitalizujete? Možno vás na to presvedčí nová aplikácia od tímu stojaceho za Google Photos. Aplikácia sa nazýva PhotoScan a jej používanie je naozaj jednoduché. Po jej spustení stačí smartfón len umiestniť nad fotografiu do vyznačeného poľa a potom nasledovať ištrukcie v podobe štyroch guľôčok, ktoré sa postupne objavujú v štyroch rohoch snímanej fotografie. Guľôčky vám zmenou farby dajú najavo, že sa môžete presunúť do ďalšieho rohu. Napokon, pozrite si to vo videu priamo od tvorcov aplikácie:

Celá aplikácia obsahuje veľmi jednoduché rozhranie, fotografie sú dokonca automaticky orezané, opravené a otočené. Oskenované fotografie potom môžete pomocou jedného klknutia uložiť do Google Photos. Cieľom PhotoSnap je to, aby si ľudia zdigitalizovali svoje staré fotografie pred tým, než ich stratia.

“Tieto fotografie sú v ohrození. Sú v risku preto, že ich môžete stratiť pri sťahovaní, prísť o ne pri požiari, povodni či krádeži. A každým dňom o niečo viac vyšedivejú – až doslova zmiznú,” hovorí David Lieb, vedúci vývoju Google Photos.

Samozrejme, ďalším dôvodom, prečo chce Google fotografie zdigitalizovať je aj to, aby ľudia previedli svoje obrázky do Google Photos a tým podporili túro službu. Veď Google bojuje s konkurenciou v podaní Apple, Amazon či Facebook. PhotoScan navyše “zaútočil” na tú časť fotiek, ktorú ešte v digitálnej forme nemáte.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ak sa pýtate na kvalitu fotografií, treba pvoedať, že tá nie je úplne najvyššia a nedá sa porovnávať s výsledkom z originálnych skenerov. Na druhej strane, je to jednoduchšia možnosť pre všetkých, ktorí sa už dlho odhodlávajú na tento krok.

Aplikácia je už dostupná v obchode Google Play a vyžaduje si Android 5.0 a vyšší.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+