MojAndroid

OTP Banka ponúka svojim klientom od 17. septembra novú službu platenia mobilným telefónom prostredníctvom aplikácie Google Pay. Pridáva sa tak k ďalším bankám, ktoré už túto službu podporujú. Služba Google Pay funguje na Slovensku od februára minulého roka.

Ako funguje platba

Google Pay si stiahnete bezplatne v obchode Google Play. Následne si stačí v aplikácii pridať bezkontaktnú platobnú kartu OTP Banky a môžete platiť.

S Google Pay je možné platiť na všetkých bezkontaktných platobných termináloch v krajinách, kde bola služba spustená. Je potrebné iba zapnúť NFC na mobilnom telefóne a jednoducho priložiť k terminálu. Aplikáciu je možné využívať aj pri platbách na internete všade tam, kde sa objavuje ikona Google Pay.

Google Pay pracuje s elektronickou verziou platobnej karty vydanej k účtu v banke, preto je jej používanie ešte bezpečnejšie ako platenie platobnou kartou. Nakoľko komunikácia prebieha len cez virtuálne číslo účtu, obchodník sa nemôže dozvedieť žiadne reálne údaje. Údaje klienta sú teda absolútne v bezpečí.

Klienti OTP Banky, ktorí majú mobilné telefóny s operačným systémom Android 5.0 Lollipop a vyšším s podporou technológie NFC, tak môžu využívať jednoduchší a rýchlejší spôsob platenia v obchodoch, na internete, ale aj pri výbere z bankomatov označených symbolom bezkontaktnej platby.

Konkurenčné banky a Google Pay

Medzi prvými bankami, ktoré priniesli podporu pre platby Google Pay boli Slovenská sporiteľňa, mBank, Poštová banka a J&T Banka. O pár dní neskôr sa pripojila aj 365 bank. Neskôr sa do zoznamu bánk pridali VÚB, Prima banka a Fio banka. Google Pay sme v redakcii vyskúšali aj v praxi. Podľa štatistík bánk si Slováci platby cez Google Pay obľúbili.

Tatra banka a ČSOB aktuálne nepodporujú Google Pay, ale používajú vlastné riešenie pre platbu mobilom.

 

19.9.2019
Zdroj: Tlačová správa
  • Matej Motus

    Tatra banka má nefunkčnú aplikáciu na NFC platby a odmietajú si to priznať. Radšej ľudí týrajú nech sa trápia a robia si hanbu na pokladni, ako by prešli na Google Pay.
    Aplikácia má hodnotenie 2,6* z 5* a je to suverénne najhoršie hodnotená aplikácia z portfólia tejto banky.
    Samozrejme redaktori týchto stránok to nemôžu napísať, lebo by si u nich Tatra banka už neobjednala platené PR články z ktorých žijú.

    https://uploads.disquscdn.com/images/568e6d4cce43bf4d5faeffa424f5d6a0246917ecbbe5c3b05826c180ce8ad624.png

+