MojAndroid

Pre tých používateľov, ktorí využívajú viacero kreditných kariet, môže byť časom zložité mať v nich prehľad (najmä pri online platbách). Služba Google Pay zobrazovala doteraz pri karte iba názov spoločnosti a posledné štvorčíslie karty. To sa však zmenilo, Google Pay konečne pridala možnosť priradiť meno ku karte používateľa.

V novembri minulého roku sa objavila informácia, že možnosť pomenovať si karty a platby sa môže vrátiť. Tí, ktorí používajú Google Pay už dlhšie si môžu pamätať, že ešte Android Pay kedysi povoľoval pomenovanie spôsobov platby (ale táto možnosť bola po čase vypnutá).

Aby používateľ nastavil názov pre svoju kartu, je potrebné na kartu kliknúť, prejsť na koniec menu a zvoliť možnosť “Add Nickname”. Tento jednoduchý postup však funguje iba pre karty a nie pre bankové účty. Funkcionalita však ešte nebola sprístupnená pre všetkých používateľov, ale skôr či neskôr sa určite plne spustí každému.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
15.1.2019
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+