MojAndroid

Google sa snaží svoj projekt s názvom Google Pay tlačiť všade, kam sa dá. Tento rok už oznámili o spojení aplikácií Android Pay a Google Wallet, z čoho vznikol Google Pay. Teraz pridáva podporu pre mobilné palubné lístky a vstupenky na rôzne podujatia. Keďže Google spolupracuje s množstvom aeroliniek, predpokladá sa, že palubné lístky pomocou Google Pay v mobiloch sa veľmi rýchlo rozšíria. iPhony už túto možnosť majú priamo vo svojej wallet aplikácii a Google nechce v žiadnom prípade zaostávať. Medzi prvými aerolinkami, ktoré by mali podporovať Google Pay sú Singapore Airlines, Southwest, Eventbrite, a FortressGB.

Náš tip
Google Pay je odteraz dostupný na Slovensku

Výhody takejto spolupráce

V budúcnosti by mohli spoločnosti ako Ticketmaster, povoliť účastníkom rôznych koncertov, mať svoju vstupenku priamo v smartfóne. Tým by sa vyhli zbytočnému tlačeniu vstupeniek. Mohlo by to dokonca fungovať tak, že telefón by sa priložil k zariadeniu a komunikoval by pomocou NFC. Takto jednoducho by bola skontrolovaná platnosť vstupenky. Žiadne fyzické prezeranie by nebolo potrebné.

Toto všetko by malo jednu obrovskú výhodu oproti vytlačeným lístkom: informácie v reálnom čase. Čiže vaša letenka by vás vedela informovať napríklad o zdržaní letu, takže by ste vždy mali aktuálne informácie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Využívate službu Google Pay?

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+