MojAndroid

Google Pay je služba umožňujúca svojim používateľom platiť v obchodoch pomocou smartfónov. Funguje na základe rozhrania NFC a stala sa veľmi obľúbenou medzi ľuďmi. No nebolo to vždy tak, že sa tento projekt volal Google Pay. A ono to ani nie je tak dávno, čo ešte názov Google Pay neexistoval. Služba platby telefónom sa donedávna nazývala Android Pay. Premenovaním prišla aplikácia o pomerne praktickú funkciu, ktorú ale teraz dostáva naspäť.

Náš tip
Google oficiálne mení Android Pay na Google Pay. Práve včas pre Slovensko

Android Pay sa dal upratať

Keď sa služba Android Pay nechala premenovať na Google Pay (a bolo to niekedy okolo uvedenia tejto služby na slovenský trh), prišla o funkciu, s ktorou denne počítalo kopa používateľov. Ide o možnosť vytriediť si vernostné a platobné karty.

Náš tip
V Bratislave vám pri cestovaní MHD stačí platobná karta. K dispozícii aj podpora Google Pay

Do služby Google Pay, resp. Android Pay je totižto možné zaregistrovať okrem platobných kariet aj tie vernostné. Doteraz to však v prípade Google Pay nebolo také dokonalé. Používatelia, ktorí mali v aplikácii dve-tri karty funkciu triedenia kariet nepostrádali, ale tí, ktorí ich mali vyše desať ju teraz pravdepodobne radi privítajú.

Možnosť platiť mobilom namiesto kariet využíva čoraz viacej Slovákov
Možnosť platiť mobilom namiesto kariet využíva čoraz viacej Slovákov

Aký názor máte na službu Google Pay vy? Využívate v obchode možnosť platby smartfónom, alebo stále uprednostňujete platobné karty od banky? Podeľte sa s nami o váš názor a skúsenosti v diskusii pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

1.6.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+