MojAndroid

Google Pay je platobný portál spoločnosti Google pre Android. V posledných mesiacoch Google skutočne zapracoval na rôznych rozšíreniach a nových funkciách, ktorými sú napríklad pridanie mobilných lístkov na cestovanie či zábavu. Teraz sú tieto funkcie ešte viac vylepšené, pretože Google Pay spúšťa podporu pre letenky, prevedenie peňazí pomocou Google Pay na svojich známych, či spravovanie svojich platobných kariet pomocou webovej aplikácie.

Rozdelenie jedného účtu medzi viacerých ľudí nebude viac problémom

Google Pay teraz plne podporuje mobilné lístky a vstupenky. To znamená, že spolupracuje s viacerými treťostranovými predajcami na to, aby používatelia mohli využiť svoje smartfóny ako virtuálne peňaženky pre svoje lístky, vstupenky či letenky. Viacero leteckých spoločností ponúka digitálne letenky už dlhé roky, teraz ich možno všetky uchovávať na jednom mieste. To môže dokonca urýchliť nastupovanie do lietadiel či čakanie v rade na udalosť. Zatiaľ podporujú Google Pay peňaženku iba Ticketmaster a Southwest, ale v časom to bude aj Eventbride, Singapore Airlines a Vueling. Funkciu si môžete vyskúšať v novej karte Passes v aplikácii.

Ďalšou novou kľúčovou funkciou Google Pay by malo byť posielanie peňazí medzi používateľmi. Dokonca túto funkciu možno použiť na rozdelenie účtu medzi viacerých ľudí. Funguje to jednoducho – do aplikácie sa zadá celá hodnota účtu, a potom sa pošle požiadavka napríklad na 5 ľudí, aby zaplatili a suma sa medzi nich spravodlivo rozdelí.

Google Pay má tiež svoju webovú aplikáciu, pomocou ktorej môžete manažovať svoje platobné karty a zostatky na nich.

Náš tip
Webová aplikácia Google Pay dostáva nový dizajn

11.7.2018
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+