MojAndroid

Služba Google Pay dostala koncom minulého roka nový dizajn a v zahraničí aj podporu niekoľkých nových funkcií, vrátane možnosti objednať si cez ňu jedlo či možnosti sledovať svoj rozpočet. Aj napriek tomu mnoho používateľov stále používa starú verziu aplikáciu alebo webovú stránku služby. Google teraz ukončil ich podporu a núti používateľov stiahnuť si novú aplikáciu, informuje portál Android Police.

Foto: Androidpolice.com

Od včera už stará aplikácia a webová stránka Google Pay neumožňuje odosielanie ani prijímanie peňazí v USA. Používatelia si však stále môžu pozrieť históriu transakcií a zmeniť nastavenia platobného účtu alebo pridať nové spôsoby platby.

Google na túto zmenu upozornil prvýkrát vo februári a predpokladaný termín ukončenia podpory stanovil na 5. apríla. Trochu sa síce omeškal, ale od 10. mája podporu naozaj ukončil. Na vykonanie transakcií odteraz používatelia budú musieť využívať novú aplikáciu Google Pay.

Dotkne sa zmena aj slovenských používateľov Google Pay?

Google ešte vo februári uviedol, že zmena sa bude týkať výlučne používateľov v USA a že používatelia v ostatných regiónoch, v ktorých nová aplikácia ešte nie je dostupná, budú môcť využívať aj tú starú. K webovej stránke služby sa Google nevyjadril, ale zdá sa, že možnosť posielať a prijímať cez ňu peniaze bola stopnutá aj na Slovensku.

Náš tip
WhatsApp: Toto sa stane s vaším účtom, ak nepotvrdíte nové podmienky
11.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+