MojAndroid

V novembri minulého roku Google predstavil posielanie peňazí prostredníctvom aplikácie Google Messages (Správy pre Android). V tom čase nás to veľmi nemuselo zaujímať, keďže o príchode služby Google Pay na Slovensko sa zatiaľ iba špekulovalo. Teraz ju tu už ale máme a s netrpezlivosťou očakávame jej rozširovanie. V súčasnosti ju vieme využiť najmä na platby kartou v obchodoch, no už čoskoro by mali pribudnúť obchodníci, ktorí nám umožnia prostredníctvom platobnej služby od Google platiť aj online. Je tiež možné, že v budúcnosti budeme prostredníctvom Google Pay aj posielať peniaze priateľom a známym iba na základe ich telefónneho čísla.

Náš tip
Pre Google Pay nepotrebujete smartfón za tisíc EUR – výber dostupných modelov s NFC

Zatiaľ zrejme iba test

Veľmi podobne funguje aj spomínané platenie cez aplikáciu Správy pre Android. Teraz sa ale začala v aplikácii s kontaktmi od Google objavovať ikona „Poslať peniaze“. Zaregistroval ju jeden používateľ v Kanade na svojom smartfóne Nexus 6P, no keďže nemá nainštalovanú aplikáciu Google Pay, nemohol ju využiť. Podľa všetkého ide o aktualizáciu na strane serveru, pretože telefón Google Pixel 2 XL s rovnakou verziou aplikácie Kontakty (v2.5) túto funkciu nevidí.

Čoskoro snáď aj u nás

Zatiaľ teda nie je zrejmé, či a kedy sa začne novinka ďalej šíriť. Zároveň to nemusí nutne znamenať, že sa dostane aj k nám. Google Pay je komplexná služba, ktorá zahŕňa niekoľko platobných mechanizmov a nie všetky sú dostupné vo všetkých častiach sveta. Je ale možné, že práve vďaka zjednoteniu Android Pay a Google Wallet do jedného produktu bude sprístupňovanie podobných funkcií jednoduchšie. Aj preto sa k príchodu podobných možností k nám staviame pozitívne a dúfame, že služba Google Pay sa bude u nás rozširovať aj po funkčnej stránke.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
  • hmm, ved uvidime

    cize viamo od tatrabanky, do ktoreho systemu sa zapojili aj ine banky. a aj ked vo viame nieje vasa banka, peniaze sice nepridu priamo a hned, ale prijimatel len odpovie napisanim cisla uctu a peniaze mu pridu.

    to ma zaujima ako to v pripade google bude fungovat, kedze tam je cislo karty. standardne peniaze nemozete poslat na cislo karty (lebo len to je v google pay) aj ked je samozrejme dana karta naviazana na konkretny ucet v konkretnej banke. takze to bude musiet fungovat ako pri viame, ze prijimatel pokial nema google pay tak bude musiet niekde zadat cislo uctu.

    • AndyMann

      Problem je aj v tom, ze aj samotne Viamo malo kto pozna ako aj vyuziva a ked niekomu poviem o tejto moznosti, tak sa diva na mna ako keby som padol z marsu :D Uvidime, co to prinesie do buducnost v kontexte Google Pay.

Používateľské recenzie
Fotománia

+