MojAndroid

V novembri minulého roku Google predstavil posielanie peňazí prostredníctvom aplikácie Google Messages (Správy pre Android). V tom čase nás to veľmi nemuselo zaujímať, keďže o príchode služby Google Pay na Slovensko sa zatiaľ iba špekulovalo. Teraz ju tu už ale máme a s netrpezlivosťou očakávame jej rozširovanie. V súčasnosti ju vieme využiť najmä na platby kartou v obchodoch, no už čoskoro by mali pribudnúť obchodníci, ktorí nám umožnia prostredníctvom platobnej služby od Google platiť aj online. Je tiež možné, že v budúcnosti budeme prostredníctvom Google Pay aj posielať peniaze priateľom a známym iba na základe ich telefónneho čísla.

Náš tip
Pre Google Pay nepotrebujete smartfón za tisíc EUR – výber dostupných modelov s NFC

Zatiaľ zrejme iba test

Veľmi podobne funguje aj spomínané platenie cez aplikáciu Správy pre Android. Teraz sa ale začala v aplikácii s kontaktmi od Google objavovať ikona “Poslať peniaze”. Zaregistroval ju jeden používateľ v Kanade na svojom smartfóne Nexus 6P, no keďže nemá nainštalovanú aplikáciu Google Pay, nemohol ju využiť. Podľa všetkého ide o aktualizáciu na strane serveru, pretože telefón Google Pixel 2 XL s rovnakou verziou aplikácie Kontakty (v2.5) túto funkciu nevidí.

Čoskoro snáď aj u nás

Zatiaľ teda nie je zrejmé, či a kedy sa začne novinka ďalej šíriť. Zároveň to nemusí nutne znamenať, že sa dostane aj k nám. Google Pay je komplexná služba, ktorá zahŕňa niekoľko platobných mechanizmov a nie všetky sú dostupné vo všetkých častiach sveta. Je ale možné, že práve vďaka zjednoteniu Android Pay a Google Wallet do jedného produktu bude sprístupňovanie podobných funkcií jednoduchšie. Aj preto sa k príchodu podobných možností k nám staviame pozitívne a dúfame, že služba Google Pay sa bude u nás rozširovať aj po funkčnej stránke.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+