MojAndroid

Google Pay poznáme na Slovensku ako službu, ktorá nám umožňuje platby smartfónom v obchodoch prostredníctvom NFC. Táto šikovná technológia si rýchlo získala Slovákov, ktorí ju využívajú radi v čoraz väčšom množstve slovenských bánk. Google Pay však nie sú iba NFC platby, no nie všetky jej súčasti sú u nás dostupné. Teraz prichádza ďalšia – platby za tovar v e-shopoch.

Najskôr NAY, neskôr aj ďalšie obchody

Aj pri online nakupovaní vám pomôže Google Pay. Pribudla totiž možnosť platiť za tovar prostredníctvom mobilnej aplikácie.  Prvým slovenským obchodom, ktorý integroval Google Pay do svojej aplikácie ako aj priamo na svoje stránky je slovenský predajca elektroniky Nay. „Vždy sme sa snažili byť priekopníkmi v oblasti inovácií a nových technológií, preto integrácia Google Pay na našom webe a v aplikácii bola samozrejmosťou. Google Pay prinesie našim zákazníkom najmä väčšie pohodlie a rýchlosť pri platbe, ktorá zásadne ovplyvňuje zákaznícku spokojnosť a tým pádom aj frekvenciu ich návštev,“ hovorí Martin Derňar, riaditeľ internetového predaja v spoločnosti Nay. Onedlho by mala funkcia pribudnúť aj v ďalších obchodoch, konkrétne Datart, Mall, Heureka, Regiojet, Notino či Zoot.

Pohodlne a bezpečne

Platby online prostredníctvom Google Pay umožňuje spolupráca Google a služieb Global Payments Europe a PayU. Platba prebieha jednoducho bez nutnosti zadávania platobných údajov. Okrem toho toto riešenie je aj veľmi bezpečné, keďže obchodníkom nezverejňujete svoje platobné údaje. V prípade straty alebo krádeže telefónu môžu používatelia najprv zistiť polohu telefónu vďaka funkcii „Nájdi moje zariadenie”. Potom ho môžu na diaľku buď uzamknúť novým heslom alebo ho celý vymazať so všetkými údajmi. V každom prípade nie je nutné deaktivovať platobnú kartu, pretože jej údaje sa v telefóne nenachádzajú.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
27.11.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+