MojAndroid

eBay pridáva Google Pay medzi svoje možnosti spôsobu platby. Možnosť sa objaví v Android aplikácii eBay, v mobilnom webe a taktiež aj na desktopovej stránke. Funkcia sa začne zavádzať už začiatkom apríla.

Platenie za nákup bez opustenia platformy

Podľa oficiálneho oznámenia je jedným z hlavných dôvodov pridania tejto možnosti zvýšenie počtu nakupujúcich (zväčša generácie Y a Millenials). Nakupujúci využívajú pre svoje nákupy hlavne svoje smartfóny a digitálne peňaženky. eBay sa odklonil od spoliehania sa na PayPal, pretože spoločnosti sa v roku 2015 rozdelili: eBay sa zameriava hlavne na to, aby zákazníkom ponúkli čo najviac možností spôsobov platby. Oficiálne oznámenie ďalej informuje: “eBay chce dosiahnuť, aby používatelia mohli pohodlne za nákup zaplatiť bez opustenia platformy”. Určite ide o narážku na PayPal, ktorý vyžaduje od používateľa prejdenie na inú stránku, aby bola platba dokončená.

Google Pay sa týmto krokom pripojí k Apple Pay, ktorý je na eBayi k dispozícii od minulého roku. Obe možnosti sú prístupné len predajcom, ktorí sa pridali k novej platobnej metóde eBayu.

22.3.2019
Zdroj: the Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+