MojAndroid

Ak často nakupujete online, rýchly prístup k vašej kreditnej karte je veľmi dôležitý. Niekoho môže od nákupu odradiť aj to, že sa musí postaviť a ísť hľadať svoju kartu do peňaženky v inej miestnosti. Funkcia Autofill v prehliadači Google Chrome ponúka možnosť uloženia informácií o karte používateľa. Nová integrácia s Google Pay však môže online nákupy ešte viac uľahčiť.

Náš tip
V Bratislave vám pri cestovaní MHD stačí platobná karta. K dispozícii aj podpora Google Pay

Doteraz služby Google Pay a Chrome Autofill fungovali autonómne, s minimálnou synchronizáciou. Google Pay je servis, pomocou ktorého sa na niekoľkých vybraných stránkach dá platiť za nákup a je možné pomocou neho manažovať svoje karty a platby. Na druhej strane, Chrome Autofill pracuje takmer na každej stránke (keďže funguje podobne ako ukladanie hesiel). V súčasnosti však karty uložené v Google Pay môžu byť synchronizované s funkciou Autofill.

Zrejme ide o zvýšenie počtu používateľov Google Pay

Malo by byť vytvorené nové používateľské rozhranie a používatelia, ktorí už majú karty uložené pomocou Chrome Autofill si ich budú môcť uložiť do Google Pay. Autofill je na svete oveľa dlhšie a navyše, Chrome má veľa používateľov. Spoločnosť Google chce pravdepodobne získať viac používateľov Google Pay a táto synchronizácia tomu zrejme má dopomôcť. Je možné, že Google Pay plne nahraní Autofill funkciu, ale tu ide zatiaľ iba o špekuláciu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
17.7.2018
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+