MojAndroid

Koncom minulého roku sa začali šíriť chýry o tom, že Google prinesie svoju platobnú službu Android Pay aj na Slovensko. O pár mesiacov skôr sa tešili českí bratia, ktorí získali službu v polovici novembra. Práve pri oficiálnom spustení Android Pay v Čechách spoločnosť Google potvrdila, že jednou z ďalších krajín, kde môžeme Android Pay očakávať, je práve Slovensko. A dnes sme sa konečne dozvedeli dátum predstavenia služby u nás.

Náš tip
Android Pay – Moje dojmy z NFC platieb od Google (Veľká Británia) | TEST

Predstavenie koncom mesiaca

Stane sa tak už 28. februára na tlačovej konferencii, na ktorej nebude chýbať naša redakcia. Hoci pozvánka hovorí špecificky iba o “službe od Google pre používateľov Androidu na Slovensku”, je viac než zrejmé, že ide práve o platobnú službu. V posledných týždňoch ale v tomto smere prebehli nejaké zmeny a na Slovensko tak nepríde Android Pay, ale komplexný balík služieb Google Pay. Súčasťou pozvánky je aj obrázok priložený nižšie, ktorý v nás nenecháva žiadne pochyby.

Google začiatkom roka zjednotil všetky svoje služby zamerané na nakupovanie do jednej. Spojil tak Android Pay, Google Wallet či nakupovanie Android aplikácií v obchode Play do jedného kompletného balíčka. Stále ale platí, že najväčšou udalosťou u nás bude práve predstavenie bezkontaktných platieb v obchodoch. Túto funkciu u nás ponúka iba veľmi obmedzený počet bánk a práve Android Pay, resp. Google Pay je platforma, ktorá pohodlné platby prinesie väčšiemu množstvu používateľov.

Podpora bánk je otázna

Stále platí, že Google bude pre spustenie služby u nás potrebovať partnerov – slovenské banky. My sme ich kontaktovali ešte koncom roku, kedy sa k situácii vyjadrovať vo väčšine prípadov nemohli alebo nechceli. Viaceré potvrdili, že na spustenie podobnej služby sú pripravené, no žiadna oficiálne nepotvrdila integráciu Android Pay hneď po spustení služby na Slovensku. Podpora bánk tak zatiaľ zostáva záhadou, no tá bude rozlúštená už o dva týždne. Dobrou správou je, že v pozvánke sa hovorí o tom, že “Google predstaví novinku spolu s partnermi”, a tak môžeme očakávať reálnu dostupnosť služby zrejme veľmi krátko po jej oficiálnom predstavení.

V prvej fáze štyri banky

Na stránke Google Pay Help sa objavil zoznam štyroch bánk, ktoré budú podporovať Google Pay na Slovensku. Ide konkrétne o banky: Slovenská sporiteľňa, mBank, J&T a Poštová banka. Podporovať budú Mastercard a VISA bezkontaktné debetné karty, v prípade Poštovej banky pôjde aj o podporu Maestro.

Aktualizované 22.2.2018 o 23:45

23.2.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+