MojAndroid

Práve je večer, presne 20:33 a ja žijem, som najedený a plný energie. Na tom by asi za normálnych okolností nebolo nič nezvyčajné, lenže ja som si ráno zabudol doma peňaženku. Ak sa pýtate ako sa mi podarilo bez nej vydržať až doteraz, tak za to vďačím svojmu telefónu, človeku, ktorý vynašiel NFC (máš to u mňa Charles Walton) a aplikáciám Google Pay a 365.bank.

To, že mám deravú hlavu som, samozrejme, zistil až vtedy keď som si v pokoji dopil kávu a chcel som ju zaplatiť. Na sekundu ma zalial studený pot, ale hneď som si spomenul na to, že svoju sójovo-bezlaktózovo-bezkofeinovú kávu môžem zaplatiť aj mobilom. Dobre, robím si prču, mal som obyčajné cappuccino, ale vážne som ho zaplatil cez telefón.

Potom som odišiel do redakcie, tam sa chvíľku tváril že pracujem až došiel čas obeda. Ako správny športovec som si objednal syrovú pizzu. Tá bola, akoby taliani povedali:

takže som ju zjedol celú. No a samozrejme som ju tiež zaplatil telefónom cez účet v 365-ke.

Neskôr som si spomenul, že musím ísť do drogérie, kde som stretol Paulínu. Obsah môjho nákupného košíka bol však pomerne kontroverzný, tak som sa jej snažil vyhnúť. Nepodarilo sa.

Paulína: Ahoj, čo ty tu?

Ja: Ahoj, no však, čo by som tu robil, nakupujem.

Paulína: Počúvaj, načo sú ti depilačné pásiky?

Ja: Aaale vieš, však, pre priateľku…

Paulína: No ale veď ty si nezadaný.

Ja: Veď jasné, heh, sestra ma poslala. Vieš čo musím už ísť, hrozne sa ponáhľam, ahoj.

Paulína: Ahoj.

Po tomto extrémne trápnom zážitku som sa vybral k pokladni, kde som za voskové pásiky pre moju sestru zaplatil opäť mobilom.

Vzápätí nasledovala cesta späť do práce a v nej ďalšie predstieranie mojej zaneprázdnenosti, ktoré si môj šéf očividne nevšimol, pretože mňa spolu s celou redakciou zobral do kina. Vstup síce zatiahol on so slovami “to je na mňa”, no načosky som si už musel kúpiť sám. Viem, smutný príbeh.

Po filme, ktorý vám mimochodom odporúčam všetkými desiatimi (určite zájdite na Pátranie) som sa vybral naspäť do redakcie a teraz som tu a píšem tento článok. No a keďže je piatok, tak už vážne netuším, čo tu vlastne robím. Beriem telefón a idem do mesta. Len dúfam, že si odo mňa nikto v bare nevypýta občiansky. Ten totiž v mobile nemám.

Článok vznikol v spolupráci s 365.bank.

28.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+