MojAndroid

Otvorená povaha a popularita Androidu spôsobuje, že obchod s aplikáciami Google Play je zložité udržať pod kontrolou. Aplikácie sú stiahnuté z Google Play v prípade ak porušujú niektoré z podmienok spoločnosti, no často krát k tomu dochádza až po tom, keď už tisíce používateľov majú aplikáciu vo svojich zariadeniach. Internetového giganta však táto problematika zaujíma, čo dokazuje aj nové patentové podanie, ktoré by mohlo pomôcť automaticky odhaliť pirátske verzie aplikácií z Google Play.

google piratske aplikacie patent

Patent nazvaný “Detecting Pirated Applications” bol zverejnený včera na patentovom úrade Spojených štátov. Popisuje detaily systému, ktorý odstráni pirátske resp. duplicitné aplikácie priamo pri nahrávaní do Google Play. Ak developer nahrá aplikáciu do obchodu, takýto systém porovná všetky prvky, vrátane obrázkov, zvukov a zdrojového kódu s inými aplikáciami, ktoré sú už Googlu známe. Ak sa objaví určitá zhoda, takáto aplikácia bude automaticky označená pre manuálne preverenie. Potom zamestnanci spoločnosti rozhodnú či sa skutočne jedná o pirátsku verziu existujúcej aplikácie alebo o voľne dostupný zdrojový kód, obrázky alebo iný obsah.

Systém určite pomôže redukovať množstvo nevhodných titulov, ktoré len zbytočne oberajú developerov o ich živobytie. V tomto momente sa však jedná len o patent a nie je známe kedy a či Google skutočne nasadí takýto spôsob kontroly.

Zdroj: cultofandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+