MojAndroid

Spoločnosť Google sa vo svete preslávila aj tým, že bola jednou z prvých firiem, ktoré na trh dodali komerčné inteligentné okuliare Google Glass. Ich vývoj sa však pred nedávnom skončil a Google Glass sa už nedajú kúpiť. Mnohí sa pýtali, prečo sa to stalo a ako bude Google ďalej v tomto segmente pokračovať. Odpoveďou na tieto otázky by mohol byť jeden z najnovších patentov spoločnosti, ktorý sa týka flexibilných inteligentných okuliarov. Tie v sebe integrujú podobný displej a kameru, aké ponúkali aj Google Glass okuliare. V čom sú tieto okuliare výnimočné je to, že sa uchytávajú len na jednu stranu hlavy, teda iba za jedno ucho a používateľ ich môže ľubovoľne ohýbať a tvarovať.

Google_Glass_patent-1

Google tento rok hovoril už aj o Projekte Aura, v ktorom by sa mal vyvíjať nástupca Google Glass. Informácie zo zahraničia dokonca hovoria o tom, že Google vyvíja naraz 3 protypy inteligentných okuliarov a na obrázkoch vyššie sa tak môže nachádzať jeden z nich. Hovorí sa o tom, že Google pracuje na športovej verzii a dvoch klasických verziách, ktoré sa podobajú na klasické okuliare (obrázky nižšie). Výrobné tajomstvo je však v tomto prípade veľmi dobre uchované, a tak máme k dispozícii iba tieto informácie. Potešilo by vás, keby Google predstavil nástupcu inteligentných okuliarov Google Glass?

Google_Glass_patent-3 Google_Glass_patent-4

Zdroj: TheVerge, US Patent and Trademark Office

30.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+