MojAndroid

Hoci Google len nedávno predstavoval nový Android 7.0 Nougat vo finálnej verzii, už teraz sa môžu majitelia Nexusov tešiť na jeho nástupcu. Reč je o Androide 7.1 Nougat, ktorý dnes nájdete iba na najnovších smartfónoch spoločnosti Google. To by sa však čoskoro malo zmeniť. Google totižto oficiálne oznámil Android Nougat vo verzii 7.1 Developer preview.

Aj keď sa to podľa číselného označenia môže javiť tak, že Google prináša veľké novinky a zmeny, nie je tomu celkom tak. Prechod z Androidu Marshmallow na Nougat neprienisol až tak zásadné zmeny, tie sa udiali skôr pod kapotou. Samozrejme, Google novinky v rámci aktualizácie priniesol, asi však nenadchnú až tak, ako v prípade prechodu s Lollipop na Marshmallow. V najnovšej developer preview verzii sa môžete tešiť napríklad na podporu Daydream VR platformy, klávesnice s vkladaním obrázkov, nálepiek a GIFiek, či okrúhlych ikon aplikácií, ktoré sme mohli vidieť už aj na smartfónoch Pixel. Okrem toho, beta prináša aj nové API pre skratky na ploche. Tie umožnia vývojárom použiť až 5 rôznych akcií, ktoré budú fungovať podobne ako widgety. Po kliknutí tak ponúknu používateľovi ďalšie funkcie, ktoré bude môcť vykonať priamo z plochy.

Android 7.1 developer preview prináša ešte niekoľko ďalších noviniek, tie však podobne ako všetky ostatné, budú dostupné len v rámci beta testovania. Nová verzia bude dostupná už koncom októbra, ako finálna verzia má prísť až v decembri. Ako prvé ju dostanú Nexusy.

Zdroj: cnx-software

 

13.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+