MojAndroid

Google zaznamenal za 3. štvrťrok 2011 zisk. V porovnaní výnosov za 3. štvrťrok roku 2010 a aktuálneho obdobia vychádza, že spoločnosť Google zvýšila svoje zisky o 33% v medziročnom porovnaní.

“Mali sme skvelý štvrťrok,” povedal Larry Page, riaditeľ Google. Ďalší komentár od Larryho je o ICS a povedal: “Nebudete tomu veriť, čo sa nám podarilo stihnúť v tejto verzii”.

Google na začiatku tohto roka oznámil, že aktivácia nabrala obrátky a číslo aktivovaných Android telefónov stúplo na 550 000 zariadení denne v 2. štvrťroku 2011. S najväčšou pravdepodobnosťou to do konca roku bude až 650 000 alebo dokonca 700 000 zariadení denne. Larry nezabudol poznamenať ani zatiaľ posledné číslo aktivovaných zariadení vo svete: viac než 190 miliónov aktivácií po celom svete.

Posledné číslo o sťahovaní aplikácií dosiahlo 3 miliardy a môžeme očakávať, že číslo bude rapídne stúpať. Larry Page neobišiel ani sociálnu sieť Google +, ktorej sa údajne darí veľmi dobre a to najmä otvorení siete bez pozvánok pre verejnosť. Aktuálne číslo sa pohybuje na úrovni viac ako 40 miliónov aktívnych používateľov s viac než 3,4 miliardami nahratých fotografií. Ďalšia zaujímavosť sa dotýka počtu zamestnancov. V celosvetovom meradle, Google zamestnáva 31.353 zamestnancov na plný úväzok k 30. septembru 2011, a počet zamestnancov stúpol od 30. júna 2011 z 28.768 zamestnancov na plný úväzok. Vy ešte nepracujete pre Google?

Viac podrobností nájdete na investor.google.com .

Zdroj: http://androidcommunity.com/

 

 

15.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+