MojAndroid

Spoločnosť Google oficiálne uviedla informáciu o prebratí spoločnosti Owlchemy Labs. Ide o štúdio v súčasnosti zamerané na VR a tvorcu populárnych titulov Job Simulator či Rick a Morty: Virtual Rick-alityOwlchemy Labs bude aj naďalej pokračovať v uvoľňovaní VR hier pre viacero platforiem, ale s podporou od spoločnosti Google. Podobná situácia ako v prípade štúdia Skillman & Hackett, ktoré spoločnosť Google získala v roku 2015.

Náš tip
Google prináša zmeny prostredia vo vyhľadávaní na webe aj v mobilnej aplikácii

Štúdio Owlchemy Labs je známe vývojom hier, ktoré mimoriadne napodobňujú používanie reálnych rúk a príspevok na blogu uisťuje čitateľom, že “naďalej sa sústreďuje na ručné interakcie a kvalitný používateľský zážitok.” Predstavitelia spoločností Owlchemy Labs a Google hovoria, že herné štúdio bude pokračovať v interakcii s väčšou komunitou vývoja VR. V hre je tiež potenciálne prispievanie do experimentálneho programu Google Daydream Labs.

Owlchemy Labs však pôvodne nezačala ako VR štúdio. V roku 2011 vydala kontroverznú satirickú hru Smuggle Truck s aktualizáciou Snuggle Truck. Bolo to tiež jedno z prvých štúdií, ktoré v roku 2013 pracovali s pôvodným vývojárskym tímom Oculus Rift. Práve populárny titul Job Simulator bol štartovací titul pre Playstation VR, HTC Vive a Oculus Touch. Hra zaznamenala predajné úspechy na žiačiatku roka 2017, keď oficiálne dosiahla predaje na hodnote 3 miliónov dolárov.

Náš tip
Google predstavil Street View Program so zoznamom 20 podporovaných 360° kamier

Google prinesie viac informácií už pravdepodobne budúci týždeň na vývojárskej konferencii I/O a možno sa staneme svedkami už aj prvých výsledkov spolupráce medzi štúdiom Owlchemy Labs a oddelením Google VR.

Zdroj: TheVerge

12.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+