MojAndroid

Google včera oficiálne na tlačovej konferencii otvoril svoju pobočku v Bratislave a predstavil svoju víziu predaja produktov na Slovensku. Stratégia sa orientuje na podporu a rozvoj e-commerce cez internetovú reklamu, nákupy a on-line podnikanie. Google chce osloviť hlavne malé a stredné podniky.

Na otvorení vystúpil aj minister hospodárstva SR Juraj Miškov, ktorý hovoril o podpore a spolupráci pre podnikateľov na Slovensku. Slovenský Google tím má 4 ľudí a novým Country Manažér je Rasťo Kulich.

Google chce zaujať hlavne týmito službami:

  • v oblasti online reklamy programami Google AdWords a AdSense
  • Google Maps
  • nástroje pre firemnú komunikáciu Gmail, Kalendár, Google Docs, Google prekladač a ďalšie
  • Videoprezentácie pre YouTube
  • a ďalšie služby, aktuálne je približne 30 služieb od Google preložených do slovenského jazyka

Otvorením slovenskej pobočky môžeme dúfať aj v zlepšenie supportu pre operačný systém Android, či už sprístupnenie Google Navigácie, Google Places alebo možnosti predaja Android aplikácií pre slovenských developerov. Aké sú vaše očakávania?

 

22.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+