MojAndroid

Spoločnosť Google sa po 31 mesiacoch dostala k oprave chyby v operačnom systéme Android, ktorú nahlásil ešte v apríli 2010 používateľ s menom godjonez. Vtedy som si ja osobne užíval novučičkú Nokiu E66 a tešil som sa z toho, že mám konečne telefón, ktorý má možnosť pripojenia na Wi-Fi.

A práve Wi-Fi pripojenie je kameňom úrazu a Android má s ním problém. Ak pripojíte Android zariadenie k Wi-Fi sieti, je možné nahliadnuť do miestnej domény bez uvedenia plného názvu skupiny a domény, ku ktorej sa napájate. Ak teda otvoríte nejakú stránku alebo sa pripojíte na server, Android nemusí rozpoznať plný názov domény, a tak sa môže stať, že ak sa pripojíte na Wi-Fi vo vašej firme, tak zariadenie nemusí rozpoznať túto doménu a pripojenie sa preruší, pretože nebude akceptovaná plná dĺžka domény.

Spoločnosť Google už informovala o tom, že táto chyba bude odstránená v ďalšej verzii operačného systému Android a intenzívne sa pracuje na jej odstránení, napriek tomu, že hláške o chybe „narástla už brada“ a na diskusnom fóre nahlasovalo množstvo používateľov rovnaký problém.

 Zdroj: PocketNow, Google

22.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+