MojAndroid

Pravdepodobne veľa z vás už narazilo v obchode Play na veľmi populárny internetový prehliadač UC Browser. Vytvorila ho pôvodom čínska spoločnosť UC Web patriaca pod koncern Alibaba Group, ktorý je známy ako najväčší obchodný predajca vo svete. UC Browser ale momentálne v obchode nenájdete. Odstránila ho samotná spoločnosť Google kvôli zavádzajúcim promočným materiálom.

Mike Ross, ktorý pracuje ako vývojár prehliadača UC Browser, prezradil pre web Gadgets 360, že prehliadač bol dočasne na 30 dní odstránený z Google Play, pretože zavádzal používateľov pri inštalácii v podmienkach používania. UC Browser je podľa štatistického webu StatCounter najpoužívanejším prehliadačom v Indii. Má cez 45 % trhu a cez 500 miliónov stiahnutí. Google Chrome je až druhý a mohlo by sa teda taktiež jednať aj o konkurenčný boj.

UC Browser už ale minulosti mal problémy. V auguste vláda v Indii odhalila, že UC Browser posielal dáta užívateľov na vzdialený server a dostal ban kým sa problém nevyriešil.

Pokiaľ ste užívateľom UC Browser, tak si ho dočasne môžete stiahnuť zo stránok výrobcu.

Zdroj: XDA-developers

20.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+