MojAndroid

Kauza USA a Huawei i naďalej naberá na obrátkach. Nasvedčuje tomu i najnovšia informácia o tom, že Huawei Mate 20 Pro bol potichu odstránený zo stránky beta testovania Androidu Q.

Neznáma budúcnosť aktualizácií?

Nie je jasné, prečo bol tento model vyhodený z beta testu nadchádzajúcej verzie Androidu. Huawei má totiž až trojmesačný odklad zákazu, takže v teste mohol v pokoji ostať. Nevieme tak povedať, či sa beta testu vzdal Huawei sám, alebo bol prinútený americkým Googlom. Mnohí fanúšikovia čínskeho giganta doteraz očakávali, že Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro prídu túto jeseň s predinštalovaným Androidom Q. Nuž, mnohé informácie nasvedčujú tomu, že tieto novinky už od začiatku budú bežať na vlastnom, novopostavenom operačnom systéme od Huawei, ktorý sa tak snaží vzdať nutnosti spojenia s Amerikou.

Zariadenia značky Huawei možno namiesto Androidu Q obdržia novučký operačný systém.

Stránka beta testovania Androidu Q od Huawei je aktuálne stále v priebehu, takže konkrétnu situáciu zrejme vyjasní až čas. Čím viac správ vychádza z úst Huawei do sveta, tým optimickejšie vyzerá ich budúcnosť. Kto vie, či cross-platformový operačný systém od Huawei bude najväčším prekvapením sveta smartfónov v tomto roku. S ich enormne rýchlo napredujúcimi inováciami je možné prakticky všetko.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Operačný systém od Huawei môže prísť už túto jeseň. Nahradí kompletne Android?
Náš tip
Intel, Qualcomm, Broadcom a ďalšie spoločnosti ukončili spoluprácu s Huawei
Náš tip
Huawei dostal odklad zákazu obchodovania s americkými firmami, ale len na 3 mesiace
23.5.2019
Zdroj: Gizmo China

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+