MojAndroid

Už onedlho bude na konferencii Google I/O 2019 predstavený úplne nový operačný systém Android Q. Hoci zatiaľ nevieme jeho názov, poznáme už, aké všetky funkcie pravdepodobne prinesie. Spolu k nim sa teraz pridáva ďalšia novinka. Google zvažuje, že z Androidu Q odstráni tlačidlo “Krok späť”.

Android Pie bol nedoriešený

Všetci si určite pamätáme na slávny moment, keď pred dvomi rokmi predstavil Tim Cook svetu revolučný iPhone X. Okrem technológie Face ID priniesol aj nové ovládania prostredia pomocou gest. Toho sa chytili aj Google (veď predsa nebude zaostávať za konkurenciou) a svetu ho priniesol v novom Androide 9.0 Pie.

Android 9.0 Pie napriek príchodu gest neodstránil tlačidlo Krok späť, čo mnohí považovali za nezmysel
Android 9.0 Pie napriek príchodu gest neodstránil tlačidlo Krok späť, čo mnohí považovali za nezmysel

Toto riešenie však malo svoje chyby. Jednou z nich bola už len samotná myšlienka. Google sa chcel gestami zbaviť zastaraných softvérových tlačidiel a spolu s gestami tam nechal aj tlačidlo Krok späť. Toto divné riešenie si našlo kritikov po celom svete a spoločnosť sa rozhodla s tým niečo urobiť.

Tlačidlo “Späť” úplne opustí Android

Aj keď Android Q ešte stále nie je oficiálne predstavený a ani dokončený, mnohí sa k nemu už dostali a začali skúmať jeho nové funkcie. Aj my v redakcii sme mali tú česť zoznámiť sa s beta verziou Androidu Q. A takto ktosi objavil možnosť ovládania prostredia iba pomocou gest.

Samozrejme ešte nie je isté, či nás tlačidlo Krok späť naozaj v najnovšom Androide opustí, no už teraz si vieme poradiť bez neho. Ak sa Googlu podarí premyslieť techniku gest ešte o čosi prirodzenejšie, Android Q by mohol zožať veľký úspech nielen medzi technologickými nadšencami.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android Q má priniesť „Deep Press“ – obdobu 3D Touch z iOS
Náš tip
Android Q Beta 2: Na čo sa môžeme tešiť? Prehľad noviniek
Náš tip
Android Q prinesie vylepšené gestá systému, ovládanie bude prirodzenejšie a rýchlejšie
1.5.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+