MojAndroid

Google už čoskoro bude môcť z vašich fotografií odstrániť nežiadúce predmety. Zdá sa, že ide o aplikovanie algoritmu, ktorý Google demonštroval v spolupráci s MIT už pred niekoľkými rokmi. Celý systém funguje na tzv. parallax efekte, ktorý hovorí o tom, že bližšie predmety sa hýbu pri pohybe kamery rýchlejšie ako tie vzdialenejšie. Na základe toho dokáže softvér rozpoznať tesne pred tým, ako odfotíte fotografiu, plot alebo sklo vo vašej blízkosti a na finálnej fotografii ich odstrániť.

Náš tip
Google a MIT vytvorili algoritmus, ktorý z fotografie odstráni prekážky

Samozrejme, niečo podobné viete dosiahnuť napríklad aj prostredníctvom Photoshopu. Ten však nie je dostupný pre všetkých a už vôbec nie v takej podobe, aby jeho ovládanie zvládli aj úplní laici. Tu by mala byť funkcia plne automatizovaná a bez nutnosti zložitejšieho zásahu používateľa. Google zatiaľ nešpecifikoval, kde presne bude nová funkcia dostupná, no predpokladá sa, že v budúcnosti sa s ňou stretneme práve v službe Google Fotky.

Odstránenie objektu: Pred a po úprave

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+