MojAndroid

Keď pred tromi rokmi prišiel internetový gigant Google na trh s radom smartfónov Google Pixel, ktoré nahradili rad Nexus, išlo o špičku medzi android zariadeniami na trhu. Bohužiaľ ani Pixely sa nevyhli hardvérovým chybám. Za jednu z nich bude musieť teraz spoločnosť draho zaplatiť. Americký súd uznal sťažnosť majiteľov zariadení a potvrdil, že Google ich vedome predával s chybou mikrofónu. Majiteľom chybných Pixelov bude musieť na americkom trhu vyplatiť odškodné až 500 dolárov a celkovo pôjde o sumu 7,25 miliónov dolárov.

O chybe sa písalo v médiach už v marci roku 2017. Týkala sa zhruba 1 % modelov a išlo o vlasové trhliny v spájkovanom spojení s audio kodekom mikrofónu. Tým pádom bola narušená funkcionalita telefonovania aj Google Asistenta. Odškodné až 500 dolárov dostanú len majitelia, ktorí po reklamácii smartfónu dostali opätovne ďalší chybný kus. Majitelia len s jedným chybným kusom môžu dostať odškodné až 350 dolárov. Dokonca aj majitelia Pixelov s funkčným mikrofónom budú môcť žiadať odškodné až do výšky 20 dolárov. Toto ale nie je prvé a ani najvyššie odškodné, ktoré musí spoločnosť Google vyplatiť. Nedávno vyniesol americký súd rozsudok, ktorý prikazuje spoločnosti Google vyplatiť majiteľom ešte staršieho modelu Nexus 6P odškodné až 400 dolárov v celkovej sume 9,75 miliónov dolárov kvôli chybe bootloopingu.

16.5.2019
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+