MojAndroid

Google práve v týchto chvíľach zažíva obrovský výpadok. Ten sa týka nielen webov tohto internetového giganta, ako sú Gmail, Youtube, Google+ a ďalších, ale aj ostatných stránok. Výpadok je zrejme celosvetového charakteru, zatiaľ však nepoznáme presný rozsah výpadku, ako ani to, čo ho spôsobilo. Je však možné, že Google čelí podobnému DDoS útoku, ako tomu bolo nedávno v prípade serverov spoločnosti Dyn, ktorá tiež prevádzkuje DNS servery. Hackeri vtedy útočili v niekoľkých vlnách, ktoré spôsobili dočasný výpadok DNS služby, bez ktorej používatelia neboli schopní dostať sa na svoje obľúbené webové stránky. Ako sa neskôr zistilo, distribuované útoky mal na svedomí botnet Mirai, ktorý sa infiltroval do zariadení Internetu vecí – teda všetkých menších elektronických zariadení, ktoré sa pripájajú na internet.

Náš tip
Internet mal veľký výpadok, hackeri útočili pomocou DDoS a Internetu vecí

Aktualizované 20:28 – Zdá sa, že v zahraničí výpadok nepostrehli a týka sa iba nášho regiónu. O výpadku informovali aj v Českej republike. Epicentrum je v strednej Európe.

google_down__realtime_overview_of_google_status__issues_and_outages___down_detector
Výpadok potvrdil aj Downdetector, ktorý zobrazuje mapu výpadkov

Aktualizované 20:41 – Vyjadrenie Google zo sociálnej siete Facebook: “Aktuálne nemusia byť naše služby dostupné pre všetkých používateľov, ale na odstránení problému pracujeme a veríme, že čoskoro bude všetko v poriadku.”

Aktualizované 21:45 – výpadok bol podľa Google už vyriešený, niektorí používatelia však majú stále problém s pripojením sa na webové služby spoločnosti.

Aktualizované 23.11 o 8:00 – Služby spoločnosti Google by už mali fungovať bez problémov. Podľa dostupných informácií výpadok spôsobila chyba v smerovaní v sieti Googlu. Služby na pozadí bežali bez problémov, len sa k nim používatelia, najmä zo Slovenska a Českej republiky, nevedeli dostať.

22.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+