MojAndroid

Google chce, aby sa jeho produkty neustále vyvíjali, a tak sa snaží vymýšľať nové funkcie a zmeny vo svojich aplikáciách a službách. Dôkazom toho má byť aj nová verzia obchodu Play, ktorá prináša hneď dve veľké novinky – odporúčania na populárny obsah a nový vzhľad pri zobrazovaní informácií o aplikáciách.

obchod-play-odporucania

Odporúčania na populárny obsah nie sú úplnou novinkou. Google ich v obchode Play zobrazoval aj doteraz v sekcii Trending, kde sa ale zobrazoval len zoznam populárnych titulov. Po novom bude táto sekcia zaujímavejšia a bude obsahovať aj zmienku o knihách, hudbe, či filmoch. Po kliknutí na odporúčanie sa zobrazí kompletné info o danom titule a o jeho autorovi. Nové odporúčania sa začnú pomaly zobrazovať všetkým, ktorí majú najnovšiu verziu obchodu Play.

Náš tip
Obchod Play prináša významnú zmenu. Oddelil TOP aplikácie od hier

google-play-store-with-updated-ui current-version-of-google-play-store-ui

Nový vs. aktuálny vzhľad obchodu Play

Druhu novinkou je vynovená sekcia aplikácií a hier, ktorá by mala prejsť redizajnom. Po prvýkrát sa objavila používateľom na Androide 7.1 s obchodom Play vo verzii 7.1.15. Redizajn hodnotíme ako vydarený, informácie o aplikáciách sú prehľadnejšie a vyzerajú moderne. Jedinou nevýhodou je, že zmizli niektoré informácie (ako napríklad kategória, do ktorej daný titul patrí) a dostanete sa k nim až po rozkliknutí tlačidla “viac informácií” o danom titule.

Zdroj: PhoneArena, AndroidAuthority

7.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+