MojAndroid

Konferencia Google I/O 2017 odhalila niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré internetový gigant prinesie už v najbližšej dobe. Okrem iného sme sa dozvedeli aj niekoľko drobností, ktoré sa týkajú nového operačného systému Android O. Informácií nie je veľa, no jedna prezentovaná funkcia vyzerá veľmi zaujímavo.

Ide o notifikačné bodky na ikone aplikácie. V žiadnom prípade nejde o novú funkciu – drobné čísla s počtom notifikácií na ikone aplikácie existujú v systémoch rôznych výrobcov už celé roky. V štandardnom systéme Android sme ju ešte nevideli, a tak ide o novinku v tomto smere.

Drobná bodka na ikone aplikácie tak bude znázorňovať, že daná aplikácia má nejaké upozornenie. To si môžete prezrieť klasicky v notifikačnej lište a po odstránení notifikácie zmizne aj notifikačná bodka na ikone aplikácie. Ide o skutočne drobnú novinku, no na ďalšie sa môžeme ešte tešiť.

Okrem toho Google oznámil, že od dnes je dostupný Beta program systému Android O pre zariadenia Nexus a Pixel. Ak sa chcete do testovania zapojiť, kliknite na tento odkaz a prihláste sa do beta testovania najnovšieho systému Android O.

Zdroj: engadget

17.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+