MojAndroid

Google nespí na vavrínoch a neustále aktualizuje svoje služby. Najnovšie si pod vývojárske ruky zobral perfektný vyhľadávací systém Google Now, ktorý sa objavil v Androide od verzie 4.1 Jelly Bean. Okrem toho, že do tohto systému, mimochodom založenom na internetovom pripojení a vyhľadávaní, len nedávno pridal pedometer, nástroje pre cestovanie či podporu pre desktopy, v ňom už čoskoro uvidíme aj ďalšiu novinku. Konkrétne ide o widgety na domácu, či zamknutú obrazovku, ktoré by mali byť tematicky rozdelené podľa kariet z Google Now, a tak by sme mali mať vždy rýchly a jednoduchý prístup k tomu, čo potrebujeme.

google-now-1

Widgety sa, ako vždy, už predčasne dostali na internet a z uniknutých snímok je jasné, že Google opäť vsadil na jednoduchosť. V tej je však krása, čo platí dvojnásobne pri Holo téme najnovšieho systému Android, preto nikomu nič nevyčítame, ale naopak, chválime. Kedy však budú widgety oficiálne dostupné pre všetkých je veľkou záhadou, Google ich zrejme ponúkne vo forme aktualizácie svojej aplikácie cez Google Play.

google-now-widget

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google však widgetmi v Google Now jeho propagáciu nekončí. Zatiaľ čo počas Super Bowlu (jednej z najväčších športových akcií v USA, pozn. redakcie) svoje novinky predstavili v televíznych reklamách spoločnosti Samsung a BlackBerry, Google počkal na odovzdávanie prestížnych hudobných ocenení Grammy a do televízie umiestnil svoju reklamu. V nej je hlavným hrdinom najnovší smartfón spoločnosti – Nexus 4, ktorý prezentuje funkcie a vlastnosti najnovšej verzie Google Now. Celú reklamu si samozrejme môžete prezrieť aj vy, video nájdete nižšie.

Sme radi, že Google neustále pracuje na zlepšení svojich služieb, Google Now je jednou z vecí, ktorá by mohla prilákať nových zákazníkov, ktorý predtým používali jeden z konkurenčných operačných systémov. Podľa viacerých odborníkov je Google Now dokonca viac prepracovaný, ako hlasový asistent Siri, dostupný v Apple zariadeniach. Dokazuje to aj niekoľko videí, kde tieto aplikácie stáli proti sebe v priamom súboji.

Zdroj: AndroidCentral, PocketNow

12.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+