MojAndroid

Google včera počas konferencie Google I/O nešetril novinkami a v každom odvetví predstavil nejakú zaujímavosť. Prirodzene, najviac pozornosti pútal nový operačný systém Android M. Ten síce nepriniesol takú grafickú zmenu, ako to bolo vlani v podaní Androidu L, no množstvo zmien bolo vykonaných pod povrchom. Hoci predstavitelia spoločnosti začali zľahka a spomínali iba tisícky malých problémov, ktoré nový systém rieši, skutočný potenciál systému sa skrýva v úplne nových funkciách, ktoré doteraz v systéme vôbec neboli. Jednou z nich je aj Now on Tap, čo je inteligentný vyhľadávací nástroj, ktorý bude fungovať priamo v jednotlivých aplikáciách tretích strán.

Síce ide o odnož asistenta Google Now, no ten je, až na pár výnimiek, skôr prepojený s vašimi aktivitami a produktmi od Google. Novinka Now on Tap by mala fungovať v množstve aplikácii. Princípom je nástroj, ktorý rozozná zobrazovaný obsah v aplikácii a ešte pred tým, ako sa rozhodnete niečo vyhľadať na internete, Now on Tap nájde a sprístupní tie informácie, ktoré by mali byť pre vás užitočné. Ak napríklad vidíte fotografiu známej herečky na sieti Instagram, Now on Tap dopredu vyhľadá a sprístupní informácie o profile herečky a filmoch, v ktorých hrala. Dôležitou novinkou je aj fakt, že Now teraz na základe aplikácie dokáže lepšie rozoznávať hlasové príkazy. Ak teda vidíte fotografiu spomínanej herečky na Instagrame, môžete sa opýtať “Koľko má rokov?” a aplikácia si uvedomí, že máte na mysli práve spomínanú herečku.

Rovnako, ako pri prvom predstavení asistenta Google Now, aj teraz je pravdepodobné, že funkcionalita nástroja bude postupne pribúdať a to, čo teraz Now on Tap zvládne, je iba ukážka jeho schopností. Je iba veľká škoda, že nová funkcia nie je prítomná v tej verzii systému Android M, ktorú Google včera sprístupnil vývojárom. Ostáva nám iba dúfať, že novinka bude dostupná už čoskoro, aby sme si jej možnosti mohli vyskúšať aj my.

Zdroj: engadget

29.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • vlk

  a bude sa to dat vypnut? ,-)

  • Lukas Vyletel

   urcite bude; aj google now sa da vypnut; ja to mam cele vypnute, zralo to baterku a celkovo ma to len sralo :-D

 • SeppWinkler

  Myslím, že vypnutie nás nemusí trápiť, Google Now je pre Slovákov a Čechov vypnuté aj keď je zapnuté :)

  • Lukas Vyletel

   kiez by….. bolo to u mna zapnute a riadne ma to sralo;

+