MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo Google začal v obchode Play zverejňovať svoj vlastný launcher. Google Now Launcher tak pomohol mnohým výrobcom smartfónov, ktorí si nemuseli vyrábať vlastné verzie launcheru, ale mohli bez problémov použiť tento priamo od Google. Situácia sa ale zmenila s príchodom smartfónov Google Pixel, ktoré majú úplne nový exkluzívny launcher. Google tak pristúpil k očakávanému kroku a starší Google Now Launcher z obchodu Play odstráni.

Informoval o tom svojich partnerov s tým, že ich odkazuje na použitie Launcher3 z AOSP systému alebo na vytvorenie vlastného launcheru. Zatiaľ sa nehovorí nič o tom, že by mal byť Pixel Launcher dostupný pre väčšie množstvo zariadení.

Ak si ale spomínate, aj Google Now Launcher bol najskôr dostupný iba pre vybrané zariadenia a až neskôr ho Google sprístupnil pre ostatné zariadenia. Veríme, že podobný trend bude sledovať aj so svojim novým launcherom. Aktuálny Google Now Launcher by mal byť z obchodu Play odstránený približne v priebehu prvého štvrťroku.

Verzia: 1.4.large
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.large
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Android Police

4.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+