MojAndroid

Používateľom operačného systému Android sa ponúka obrovské množstvo rôznych launcherov, ktorými môžu lepšie upravovať prostredie svojho smartfónu. Jedným z najobľúbenejších launcherov sa stal Google Now Launcher. Ten však len pred krátkym časom prestal byť v Obchode Play kompatibilný s každým zariadením, čím sa stal vyradeným.

Pôvod aplikácie Google Now Launcher

Známa služba Google Now od spoločnosti Google bol prvýkrát predstavená svetu ako súčasť softvéru v smartfóne Google Nexus 5. Našli sa však ľudia, ktorí chceli mať “pixelovské” (vtedy ešte “nexusovské”) prostredie aj na inom mobile ako na Pixeli. Tak vznikol Google Now Launcher pre každé Android zariadenie. Nabral na popularite a získal si množstvo používateľov. Teraz však prišiel jeho koniec.

Prvýkrát bolo Google Now uvedené v Google Nexus 5
Prvýkrát bolo Google Now uvedené v Google Nexus 5

Posledná šanca

Každý, kto by si chcel dnes stiahnuť tento launcher, má jednoducho smolu. Poslední, ktorí si ho môžu užiť sú tí, ktorí ho už majú nainštalovaný. Keď však najbližšie budú meniť zariadenie, prídu oň a budú musieť nájsť náhradu.

Google Now Launcher už môžu používať iba jeho doterajší používatelia
Google Now Launcher už môžu používať iba jeho doterajší používatelia

Možné náhrady

Spomedzi stoviek najrôznejších launcherov stoja za zmienku také mená ako Nova Launcher (s možnosťou príplatku za plnú verziu Prime), ktorý ponúka asi najviac možností, alebo Pixel Launcher, ktorý sa dá stiahnuť na tomto odkaze. Ďalej sú tu aj množstvá launcherov, ktoré simulujú prostredia známych telefónov ako Samsung Galaxy S9, či iPhone X. Ak ale túžite po podobnom alternatívnom prostredí, aké ponúkal Google Now Launcher, skúste práve Pixel Launcher.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+