MojAndroid

Používateľom operačného systému Android sa ponúka obrovské množstvo rôznych launcherov, ktorými môžu lepšie upravovať prostredie svojho smartfónu. Jedným z najobľúbenejších launcherov sa stal Google Now Launcher. Ten však len pred krátkym časom prestal byť v Obchode Play kompatibilný s každým zariadením, čím sa stal vyradeným.

Pôvod aplikácie Google Now Launcher

Známa služba Google Now od spoločnosti Google bol prvýkrát predstavená svetu ako súčasť softvéru v smartfóne Google Nexus 5. Našli sa však ľudia, ktorí chceli mať “pixelovské” (vtedy ešte “nexusovské”) prostredie aj na inom mobile ako na Pixeli. Tak vznikol Google Now Launcher pre každé Android zariadenie. Nabral na popularite a získal si množstvo používateľov. Teraz však prišiel jeho koniec.

Prvýkrát bolo Google Now uvedené v Google Nexus 5
Prvýkrát bolo Google Now uvedené v Google Nexus 5

Posledná šanca

Každý, kto by si chcel dnes stiahnuť tento launcher, má jednoducho smolu. Poslední, ktorí si ho môžu užiť sú tí, ktorí ho už majú nainštalovaný. Keď však najbližšie budú meniť zariadenie, prídu oň a budú musieť nájsť náhradu.

Google Now Launcher už môžu používať iba jeho doterajší používatelia
Google Now Launcher už môžu používať iba jeho doterajší používatelia

Možné náhrady

Spomedzi stoviek najrôznejších launcherov stoja za zmienku také mená ako Nova Launcher (s možnosťou príplatku za plnú verziu Prime), ktorý ponúka asi najviac možností, alebo Pixel Launcher, ktorý sa dá stiahnuť na tomto odkaze. Ďalej sú tu aj množstvá launcherov, ktoré simulujú prostredia známych telefónov ako Samsung Galaxy S9, či iPhone X. Ak ale túžite po podobnom alternatívnom prostredí, aké ponúkal Google Now Launcher, skúste práve Pixel Launcher.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Michal Silon

  Nova Launcher the best..

 • Kubo S

  vy ste fakt amatéri v tej redakcii..na apkmirror je ten launcher k dispozícii, takže nikto oň nepríde

  • martin.minka

   Dobrý deň, podľa informácií zo zdroja bola podpora Google Now Launcher zastavená v Obchode Play, ktorý používa väčšina bežných používateľov. Sme radi, že tento launcher zjavne nezanikol úplne, takže ten, kto ho naozaj chce používať aj naďalej môže využiť takúto možnosť. Pekný deň!
   Martin Minka

  • IQLogic

   O webovej stránke Apk Mirror vie len hŕstka ľudí 😉

 • Adam

  Nejaký dôvod prečo tomu tak je? A apk súbor sa dá preniesť zo starého telefónu alebo stiahnut z internetu vždy

 • Daniel Volek

  ja používam ako náhradu Pixel launchera Lawnchair launcher a k nemu Lawnfeed. Nedám naň dopustiť

 • Libor

  Mňe ho stále zobrazuje v obchode play a tiež aj inštaláciu . Som majiteľom Nexus 5 a aj Orange Neva 80 (ZTE) a práve na Neva 80 stále ide nainštalovať . Tak hneď zálohujem APK .😉

 • Tomáš Petrík

  Redakcia, po kom po com, tuzite po launcheri, nie po launchery :O

  • Slavo Dzuricko

   Vďaka za postreh .. opravené :)

+