MojAndroid

Služba Google Now bola je súčasťou vašich mobilných zariadení už od čias operačného systému Android vo verzii Jelly Bean. Zobrazuje používateľom rôzne správy v ten správny čas, aby ste nemuseli manuálne vyhľadávať výsledky zápasov, stav vášho letu alebo informácie zo stránok, ktoré ste nedávno navštívili. Služba však bola veľmi obmedzená a mohli ju využívať prakticky len iné aplikácie a služby od Googlu. Koncom januára sme vás informovali, že vývojári aplikácií tretích strán môžu svoje informácie zdieľať v samostatných kartách. Aj tu sme sa však dočkali obmedzenia len na 40 vybraných aplikácií.

Spoločnosť Google má podľa informácií plán ponúknuť v budúcnosti otvorené API , takže ktokoľvek dokáže vytvoriť prepojenie svojej aplikácie s Google Now. Zatiaľ však nie je úplne jasné, kedy sa tohto rozšírenie dočkáme.

Aparna Chennapragada, riaditeľ produktového manažmentu v Google uviedol na otázku, ako bude gigant pristupovať k dátam z konkurenčných aplikácií, že zobrazovanie kariet bude závisieť od návykov používateľa. V prípade, že by Google neuprednostňoval svoje vlastné služby a transparentne pristupoval k všetkým poskytnutým dátam, Google Now by sa mohol stať veľmi významným zdrojom pre informácie, ktoré naozaj potrebujete.

Náš tip
Aplikácia Google Now teraz zobrazí karty od vývojárov tretích strán

Chennapragada tiež prezradil, že tím, ktorý stojí za vývojom Google Now pracuje aj na tzv. easter eggs, teda skrytých funkcionalít. V minulosti to bol napríklad hlasový povel “flip a coin”, ktorý umožňuje náhodne vybrať niektorú z ponúk reštaurácií.

Zdroj: The Next Web

16.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+